Jasmine Byrdová získala stříbrnou medaili na mistrovství světa v České republice

Jasmine Byrd (Twitter)

Jasmine Byrdová z Mississauga v Ontariu získala v sobotu ve Špindlerově mlýně v České republice stříbrnou medaili na mistrovství světa ve svahovém lyžování žen. Podle Boyda je to její čtvrtá medaile ze Světového poháru a třetí místo v této sezóně, na Světovém poháru žen Big Air Snowboarding World Cup ve švýcarském Sur 23. října skončila třetí a na Světovém poháru ve Slope Style Snowboarding žen v Baguriani skončila na druhém místě. Gruzie. 6. března.

Ve Špindlerově Mlýně v sobotu získal Bird 76,25 bodu. Kokomo Murase z Japonska vyhrál zlatou medaili s 89,25 bodů. Bronzovou medaili získal Švýcar Arian Barry se 72,25 body. Byrd měl náskok 11,5 bodu před čtvrtou Biancou Kisslerovou ze Švýcarska s 64,75 body.

Se stříbrnou medailí postoupila Bird na druhé místo ve Světovém poháru na lyžích ve stylu svahu žen se 174 body. Muras vede s 260 body. V této sezóně je ještě jeden Světový pohár ve snowboardingu žen ve stylu svahu. Uskuteční se 27. března ve švýcarské Sylvablaně.

Stříbrná medaile pro Forda je jednou ze tří medailí Světového poháru v lyžování pro Kanaďany za víkend. Elliott Grant z Quebecu Elliott Grant vyhrál zlato na Světovém poháru ve snowboardcrossu ve Švýcarsku, zatímco Megan Farrell z Presbridge v Ontariu získala stříbro na paralelním Světovém poháru ve slalomu v Německu.