Japonští lékaři provádějí první transplantaci plic žijících dárců na světě u pacienta COVID-19

Kjótská univerzitní nemocnice uvedla, že žena ve středu podstoupila 11hodinový chirurgický zákrok 30členného lékařského týmu, aby jí transplantovala plicní tkáň od manžela a syna.

Kjótská nemocnice však uvedla, že se jedná o první případ, kdy je plicní tkáň transplantována z žijících dárců pacientovi Covid-19.

Dr. Hiroshi Date, chirurg na hrudi v nemocnici, který vedl operaci, uvedl, že dává naději pacientům s vážným poškozením plic z Covid-19.

„Ukázali jsme, že nyní máme možnost transplantace plic (od žijících dárců),“ uvedl ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Pacient, který byl identifikován pouze jako žena z oblasti Kansai v západním Japonsku, dostal kontrakt s Covid-19 koncem loňského roku a strávil měsíce na stroji na podporu života, který fungoval jako umělá plíce, uvádí Kyoto University Hospital.

Covid-19 jí způsobila tolik poškození plic, že ​​již nefungovaly, a aby přežila, potřebovala transplantaci plic.

Manžel a syn ženy se nabídli, že jim darují části plic. Transplantace mozku u zemřelých dárců jsou v Japonsku stále vzácné a žijící dárci jsou podle prohlášení nemocnice považováni za lepší variantu.

Manžel a syn jsou ve stabilním stavu a žena je na jednotce intenzivní péče. Podle nemocnice byste měli být schopni opustit nemocnici asi za dva měsíce.

V červnu loňského roku, Američtí chirurgové provedli úspěšnou dvojitou transplantaci plic u pacienta Covid-19 – předpokládá se, že jde o první operaci svého druhu pro pacienta s koronaviry v zemi.
Minulý měsíc dokončili američtí chirurgové „Covid to Covid“ Dvojitá transplantace plic s použitím plic od dárce, který se zotavil z Covid-19, jen aby zemřel z jiné příčiny, u pacienta ve věku 60 let, jehož plíce byly poškozeny nemocí.
A studie Začátkem letošního roku bylo v čínském městě Wu-chan – nulovém bodě epidemie – propuštěno více než 1700 pacientů, kteří zjistili, že rentgenové záření kriticky nemocných pacientů vykazovalo známky poškození plic měsíce po infikování.
READ  Čína zrušuje pokuty rodinám, které porušují omezení porodu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *