Japonský miliardář zrušil hvězdný let na Měsíc Vesmír

Japonský miliardář zrušil hvězdný let na Měsíc Vesmír

Kosmická loď SpaceX.
Patrick T. Fallon/Getty Images

  • Japonský miliardář Yusaku Maezawa nepoletí na Měsíc na raketě SpaceX, Starship.
  • Let se měl uskutečnit v roce 2023, ale kvůli zpožděním byl plán „neproveditelný“, uvádí se v prohlášení.
  • Nejistý plán vydání přiměl Maezawu ke zrušení projektu.

Japonský miliardář Yusaku Maezawa zrušil svou hvězdnou cestu na Měsíc na palubě rakety navržené SpaceX Elona Muska.

Oficiální stránky projektu Azizi Moon, Zveřejněno prohlášení v sobotu. Maezawa, zakladatel internetového prodejce Zozotown, poprvé oznámil projekt v roce 2018 a popsal jej jako „první civilní obeplutí Měsíce na světě na palubě vesmírné lodi SpaceX, Starship“.

SpaceX a DearMoon plánují létat do konce roku 2023.

„Spuštění v roce 2023 se však bohužel stalo neproveditelným a bez jasného a jasného nejbližšího časového plánu Maezawa učinil nevyhnutelné rozhodnutí projekt zrušit,“ stojí v prohlášení.

Yusaku Maezawa.
Yoshikazu Tsuno/Getty Images

Maezawa zopakoval toto prohlášení v příspěvku X a napsal: „Nemohu si v této situaci plánovat svou budoucnost a cítím se špatně, že jsem nechal členy posádky čekat déle, proto je těžké rozhodnutí v tuto chvíli zrušit.“

„Omlouvám se těm, kteří byli nadšeni, že se tento projekt uskutečnil,“ dodal.

Zástupce DearMoon potvrdil zrušení v prohlášení pro Business Insider. Zástupci SpaceX na žádost Business Insider o komentář nereagovali.

Maezawa oznámil osm lidí, kteří pojedou na kosmické lodi, ve videu na YouTube v prosinci 2022. Na seznamu hostů byli americký DJ Steve Aoki, K-popová hvězda T.O.P. a indický herec Dev Joshi.

Miliardář předtím cestoval do vesmíru v prosinci 2021 během 12denní cesty na Mezinárodní vesmírnou stanici. Odhadem utratil 80 milionů dolarů za jízdu na palubě ruské rakety Sojuz.

READ  Raid Rotator pro Destiny 2 dá důvody, proč hrát starý obsah

Musk založil SpaceX v roce 2022 a nedávno odpovídal na otázky týkající se společnosti během výroční celosvětové konference Milken Institute v květnu.

Na otázku, zda by umělá inteligence mohla urychlit své úsilí o průzkum vesmíru, Musk odpověděl: „AI se v této oblasti téměř nikdy nepoužívá“.

Dodal, že není proti začlenění umělé inteligence, ale „neviděli jsme v tom přínos“.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *