Japonský film Ring Wandering vyhrál Zlatého páva na 52. IFFI

Nejvyšší ocenění na závěrečném ceremoniálu 52. Mezinárodního filmového festivalu Indie (IFFI) zde získalo dílo japonského režiséra Masakazu Kaneko „Ring Wandering“ o začínajícím umělci mangy.

Film získal prestižní cenu Golden Peacock Award, která se skládá z peněžní odměny ve výši 40 milionů Rs, kterou si rovným dílem rozdělí Kaneko a producent Takashi Shiotsuki.

Cenu Stříbrný páv za nejlepší režii získal snímek „Zachraňte někoho, kdo zemřel“ českého režiséra Václava Kadrenky. Za cenu mu byla udělena finanční odměna ve výši 15 milionů rupií.

Jitendra Joshi, známý divákům mimo maráthskou kinematografii za svůj výkon jako policista Katekar v seriálu „Sacred Games“ na Netflixu, získal cenu Stříbrného páva za nejlepšího herce (muž) pro režiséra Nikhila Mahajana v maráthském dramatu „Godavari“. Mahajan byl také poctěn zvláštní cenou poroty.

Film, mahajánská báseň zesnulého režiséra Nishikanta Kamata, sleduje příběh rozhněvaného muže jménem Nishikant Deshmukh (Joshi) a jeho rodiny, kteří se snaží vypořádat se smrtí dvou jeho blízkých příbuzných.

Cenu Silver Peacock za nejlepší mužský herecký výkon (ženu) získala Angela Molina za paraguayský film „Charlotte“ od Simona Franca. „Charlotte“ zaznamenává absurdní cestu herečky (Molina), která se znovu objevuje v soumraku své kariéry.

Joshi a Molina dostali každý peněžní odměnu ve výši 10 000 Rs.

Argentinská režisérka Marie Alessandrini „Zahori“ byla na festivalu oceněna jako nejlepší celovečerní film režiséra. Film sleduje příběh statečné dívky, která se bouří proti škole a rodičům, aby si splnila svůj sen o nezávislosti.

Mahajan sdílel zvláštní cenu poroty s brazilskou herečkou Renatou Carvalho za snímek „První padlý“, který byl popsán jako statečný pokus zachytit nevyřčené příběhy utrpení a diskriminace sexuálních menšin v Brazílii v 80. letech.

Romanu Vasjanovovi udělila porota zvláštní uznání v ruském filmu Kolej, který pojednává o skupině přátel z bývalého Sovětského svazu, kteří se snaží žít svůj život a zachovat si důstojnost navzdory zkorumpovanému systému a lidem, kteří řídí jejich studenty. Obydlí.

READ  Hailee Steinfeld a Josh Allen si užívají rande v New Yorku | zábava

Film „Bohatství světa“ od Simone Farreol získal zvláštní uznání poroty za první celovečerní film režiséra. Film odehrávající se v roce 1814 vypráví příběh o návratu miličního rolníka a spoluvojáka ze zákopů chilské války za nezávislost.

„Lingui – The Sacred Bonds“, režie Mohamed Saleh Haroun z Čadu, vyhrál Gándhího cenu UNESCO ICFT.

Akce se zúčastnili Manoj Bajpayee, Randhir Kapoor, Madhuri Dixit Nene a také ministr informací a vysílání Anurag Thakur a Goa CM Pramod Sawant. Významný básník a předseda CBFC Prasun Joshi byl poctěn indickou osobností roku.

Joshi, který napsal písně pro filmy „Rang De Basanti“, „Taare Zameen Par“ a „Bhaag Milkha Bhaag“, věnoval cenu svému státu Uttarakhand.

„Za mě, z Uttarakhandu, bych rád věnoval toto ocenění inspiraci, ke které jsem byl přitahován – horám, ve kterých jsem vyrostl. Jsem optimistický ohledně budoucnosti indické kinematografie, protože rozmanitost, kterou si v této zemi užíváme, je úžasná. .

Dixit Nene, která byla hlavním hostem závěrečného ceremoniálu, pochválila organizátory za promítání filmů natočených filmařkami.

V posledních dnech IFFI také uvedla několik filmů režírovaných ženami, a to jak za kamerou, tak před kamerou. Tleskám jim za jejich přesvědčení, odhodlání a za to, že jsou inspirací pro mladou generaci tvůrců, spisovatelů a herců, když pracují na tom, aby se v tomto odvětví prosadili,“ řekla.

Zástupce také pochválil organizátory za to, že poprvé pozvali vysílací platformy na IFFI.

„Společně s televizí a divadly budou platformy OTT nadále pomáhat našemu odvětví růst od úspěchu k úspěchu,“ dodala.

Kapoor a Bajpayee byli také poblahopřáni na závěrečném ceremoniálu.

Bajpayee řekl, že IFFI je skvělý způsob, jak povzbudit novou generaci filmařů.

„Země s tak velkým počtem obyvatel může být v nadcházejících letech skutečně obrovskou silou v oblasti zábavy a tato platforma bude hlavní silou, která za tím stojí,“ dodal.

READ  Emma Radocano vypadne ve druhém kole na French Open 2022

Thakur zopakoval cíl centra učinit z Indie postprodukční centrum světa.

„Můj vzkaz našim zahraničním hostům a filmařům je, že zde můžete natáčet filmy a využívat naše vysoce kvalifikovaná postprodukční zařízení,“ řekl.

Uttar Pradesh získal cenu za nejpřátelštější stát za natáčení.

Během ceremoniálu byli také vyhlášeni vítězové filmového festivalu BRICS, který se poprvé konal společně s IFFI.

Držitel Národní ceny Dhanush získal nejlepšího herce za svůj tamilský film ‚Asuran‘, zatímco brazilská herečka Lara Boldorini vyhrála nejlepší herečku za ‚On Wheels‘.

Jedná se o šestý ročník filmového festivalu BRICS, kde byl uveden speciální výběr filmů z Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Lucia Marat získala cenu za nejlepší režii na filmovém festivalu BRICS za film „Já“ (Brazílie).

Cenu za nejlepší film získal jihoafrický film „Blessings“ a ruský film „The Sun Over Me Volunte“.

Čínský režisér Yan Han získal zvláštní uznání za „Little Red Flower“.

Galavečer filmu, který byl zahájen 20. listopadu, se konal částečně na místě a online.

Zakončí oceňovaný film Hero uznávaného íránského režiséra Asghara Farhadiho.

(Tento příběh nebyl upraven zaměstnanci Devdiscourse a je automaticky generován ze sdíleného zdroje.)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *