Japonsko právě naznačilo velký posun ve své budoucnosti po Fukušimě

Japonsko právě naznačilo velký posun ve své budoucnosti po Fukušimě

Fotografie japonského premiéra Fumia Kishidy během tiskové konference ve středu 10. srpna 2022.

Rodrigo Reyes Marin | Bloomberg | Getty Images

Japonský premiér ve středu řekl, že jeho země znovu spustí další vyřazené jaderné elektrárny a zváží proveditelnost vývoje reaktorů nové generace.

Připomínky Fumia Kishidy, již zmíněné ReutersA Na základě pozorování, které učinil již v květnuA přichází v době, kdy Japonsko – hlavní dovozce energie – hledá posílení svých možností uprostřed přetrvávající nejistoty na globálních energetických trzích a války mezi Ruskem a Ukrajinou.

Pokud bude tento krok plně realizován, bude tento krok znamenat posun v energetické politice země po katastrofě ve Fukušimě v roce 2011, kdy silné zemětřesení a tsunami vedly ke kolapsu japonské jaderné elektrárny Fukušima Daiichi.

Většina japonských jaderných elektráren zůstala od té doby nečinná, ale zdá se, že postoje se mění. Začátkem tohoto měsíce bývalý výkonný ředitel Mezinárodní energetické agentury řekl, že veřejná podpora v Japonsku znovu nastartuje jadernou energetiku Nyní činí více než 60 %.

Japonsko si klade za cíl uhlíkovou neutralitu do roku 2050. Podle „ambiciózního výhledu“ šestý strategický energetický plán země předpokládá, že obnovitelné zdroje energie budou v roce 2030 tvořit 36 ​​% až 38 % energetického mixu, přičemž jaderná energie bude zodpovědná za 20 % až 22 %.

„Stabilní využívání jaderné energie bude podporováno na základě hlavního předpokladu, že je nutné získat důvěru veřejnosti v jadernou energii a zajistit bezpečnost,“ uvádí Načrtněte plán.

— Li Yingshan z CNBC přispěl k této zprávě

READ  Živé aktualizace rusko-ukrajinské války: Bidenovy zprávy, Mariupol a nejnovější

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *