Japonské zvyky a tradice, které by měl každý cestovatel do Japonska znát

Zvyky a chování jsou pro japonskou kulturu tak důležité, že mnoho turistických webů má sekce věnované tomuto tématu.

Japonsko je v současné době pro mezinárodní cestovatele uzavřeno, ale země zkoumá způsoby, jak bezpečně znovu otevřít své dveře před letní olympiádou v Tokiu, která se má konat koncem července. Od turistů se neočekává, že budou rozumět všem komplexním japonským sociálním pravidlům, ale mohou se vyhnout nejčastějším chybám.

Zde je průvodce, co dělat – a čeho se vyvarovat – na základě doporučení japonských vládních organizací cestovního ruchu.

Nedotýkejte se gejše

To, co mnozí cestovatelé nazývají „gejša“, se v Kjótu označuje jako „maiko“ nebo „gekko“, které je považováno za jedno z nejlepších míst v Japonsku, kde lze navštívit vyzdobené umělce.

Pokud je někdo spatřen, cestovní web KCTA radí cestujícím, aby nezastavovali nebo nepožádali Maiko o fotografování.

„Neobtěžujte je ani se nezasekněte za jejich kimono rukávy,“ říká stránka.

Maiko neboli gejša abentes chodí ve sněhu v oblasti Gion v japonském Kjótu.

Koichi Kamoshida | Getty Images Novinky | Getty Images

Toto je jeden z Kjóta Etika AkimahenToto je seznam 18 tipů, doporučení a varování pro cestovatele v hlavním městě kultury v Japonsku.

Seznam „akimahen“ (což v místním dialektu znamená „ne“) sahá od rad ohledně automatických dveří taxíku („Ujistěte se, že zaparkujete dostatečně daleko, aby se dveře mohly otevřít, aniž by vás zasáhly“) až po házení odpadků, což může mít za následek pokuta 30 000 JPY (280 USD).

Hodnocení emodži označují závažnost každého zločinu. Sklápění, které je v celém Japonsku nepřijatelné, se místo děkování v místním dialektu („okini“) dostává smutné tváře. Opilá jízda na kole vyhrává tři rozzlobené tváře – nejhorší hodnocení – nemluvě o možnosti trestu odnětí svobody až na pět let.

Očekávejte, že zaplatíte, ale nemluvte ve vlacích

Cestující by měli očekávat, že zaplatí a zaplatí v přeplněných vlacích, zemích Jděte do TokiaWebové stránky cestovního průvodce Tokio Convention and Visitors Bureau.

„Mějte však na paměti, že se nejedná o agresivní chování, ale spíše o produkt každodenního života ve městě,“ uvádí web.

Japonci ve vlacích zřídka mluví nebo jedí, zvláště když je přeplněný.

Junko Kimura | Getty Images Novinky | Getty Images

Videa Z davů bílých rukavic, které se hemží lidmi v japonských vlacích, přitahuje cestovatele už léta. Umožňují také snadno pochopit jedno z nejdůležitějších pravidel veřejné dopravy v Japonsku: Mluvit na mobilních telefonech je zakázáno. Cestujícím se ve skutečnosti nedoporučuje zvonit.

Web Go Tokyo říká: „Pokud nosíte telefon, nechte jej zticha.“

„Etiketa na veřejných místech je v Japonsku vážnou záležitostí,“ říká Cestovní web Japonská vláda Národní organizace cestovního ruchu (JNTO). „Respekt veřejnosti k těmto pravidlům je pravděpodobně hlavním důvodem, proč velká města jako Tokio fungují tak hladce.“

Jezte sushi rukama

Cestující bez hůlky si mohou objednat příbory a cestovní kancelář JNTO radí, i když „nemusí být k dispozici, zejména na tradičnějších místech“.

Místo boje s hůlkami turistická organizace doporučuje cestujícím, aby se řídili jiným místním zvykem.

V Japonsku je zvykem mít sushi rukama, zejména nigerijské sushi, což v překladu znamená „dva prsty“.

Makiko Tanigawa | DigitalVision | Getty Images

„Pokud přijedete do Japonska jíst sushi, pamatujte, že si ho můžete dát i rukama,“ uvádí web.

Svatyně a chrámy

Turistická atrakce člověka je posvátným místem uctívání jiného člověka. Podle webové stránky KCTA by cestující měli být „klidní a uctiví ve svatyní a chrámech“.

Kjótské sdružení cestovního ruchu také vyžaduje, aby si návštěvníci na bohoslužbách sundali klobouky a sluneční brýle.

Dai Miyamoto, zakladatel turistické společnosti Lokalizované Tokio„Řekl, že často vidí turisty„ sedět všude uvnitř … svatyně a chrámy “,„ dokonce i na místech “, kde„ není místo ani místo k odpočinku “. Vidí také turisty, kteří fotografují sochy Buddhy, a na místech, kde je fotografie zakázáno.

Go Tokyo radí cestovatelům, aby přijali „úplný kulturní zážitek“ ve šintoistických svatyní procházením po stranách cesty k svatyni, protože centrum je „technicky vyhrazeno pro posvátného Boha“.

U vchodu do komplexu si mohou cestující opláchnout ruce a ústa „čistou vodou“, než se dostanou do hlavní haly. Tam se podle webu mohou „jemně ohnout, zazvonit na zvonek, dát malou peněžní nabídku do pole, dvakrát se ohnout, dvakrát tleskat a znovu se ohnout, aby dokončili rituál“.

Pravidla ryokanu

Pobyt v tradiční chatě nebo ryokanu je oblíbeným způsobem, jak zažít japonskou pohostinnost, ale přináší to více společenských norem než pobyt v hotelu.

Ryokany obvykle nejsou ani levné, ani výjimečně luxusní, což může překvapit cestovatele, kteří si vysoké ceny spojují s rozlehlými apartmány a luxusním ložním prádlem. Ryokani jsou jednoduše zařízené jednopokojové ubytování vyložené slaměnými rohožemi.

Ceny Ryokan jsou často uváděny na osobu, nikoli na noc.

recep-bg | E + | Getty Images

KCTA to má Seznam pokynů Pro hosty ryokanu, včetně výměny pantoflí (za předpokladu) před vstupem. Kola zavazadlového prostoru se nesmí dotýkat podlah interiéru. Sáčky by nikdy neměly být uloženy na nástěnné polici nebo tokonomu, kde jsou vystaveny květiny a svitky.

Jídla se často podávají v pokojích pro hosty a návštěvníci přecházejí na neformální kimono zvané yukata. Po večeři se nádobí uklidí a na podlaze se uloží matrace ve stylu fotonů na spaní.

Etiketa Onsen

Tokijská metropolitní vláda „Jak si užít Tokio: Průvodce etiketou a personalizací“ radí cestujícím, aby si pro použití odstranili veškeré oblečení, což jsou oblasti ke koupání spojené s japonskými přírodními horkými prameny.

Jako vulkanicky aktivní země má Japonsko tisíce komunit, z nichž mnohé jsou součástí hotelu nebo ryokanu a jsou odděleny podle pohlaví.

John S Lander | Lehká raketa | Getty Images

Podle vlády brožur– Otcové by měli být před vstupem opláchnuti a zdržet se plavání, skákání nebo potápění ve vodě. Vlasy a ručníky by se neměly dotýkat vody.

Miyamoto uvedl, že lidem s tetováním může být odepřen vstup na tradičnější místa kvůli spojení tetování s japonskou yakuzou nebo skupinami organizovaného zločinu. To podle něj klesá kvůli popularitě tetování mezi mladšími generacemi a zahraničními cestujícími.

Prohlídky památek a nakupování

Řezné linie se používají ve většině zemí, ale v Japonsku je podle Tokijské etické příručky považováno za nevhodné také udržování prostoru pro přátele nebo členy rodiny.

Rovněž doporučuje cestujícím, aby se zdrželi lezení nebo sestupování z eskalátorů. Spěchající by měli použít schody.

Při nakupování není vyjednávání za lepší ceny neobvyklé. A velikosti oblečení se liší od velikostí v západních zemích. Extra velká pánská košile v Japonsku je obdobou středně velké košile pro muže v USA.

Miyamoto, který je vysoký 5 stop a 9 palců a váží 185 liber, má velikost XL, protože „velký je příliš malý“. Řekl, že Američané, kteří potřebují větší velikosti, nemají tolik štěstí.

„Uniqlo, nejpopulárnější neoficiální značka v Japonsku, prodává velikost větší než XXL … v online obchodech,“ uvedl.

READ  Ukázat fotky: NPR

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *