Japonské hvězdy Ohtani a Sasaki dělají z českých hráčů fanoušky :: WRALSportsFan.com

– Tokio (AP) – Hráči se stávají fanoušky, sbírají suvenýry, loví autogramy a vzpomínky na poklady – některé z nich jsou bolestivé.

Toto je společné vlákno, které se táhne World Baseball Classic, když se soupeři utkají se superstar Los Angeles Angels Shohei Ohtani a jeho japonskými spoluhráči.

Vezměme si případ kolegů z České republiky Williama Escaly a Ondřeje Satorii, jejichž tým v pondělí vypadl z WBC po prohře 8:3 s Austrálií.

Escala se v sobotu zhroutil na zem a svíjel se bolestí, když japonský nadhazovač Rookie Sasaki zasáhl levou nohu rychlým míčem 100 mil za hodinu.

Jednadvacetiletý Sasaki, považovaný za jednu z nejlepších vyhlídek v Japonsku, hodil proti Čechům 21 nadhozů rychlostí 100 mph nebo více.

Escala se mu po úderu vyšplhal na ruce a kolena, překulil se na záda, chytil ho za levou nohu a vykřikl.

Řekl, že to stálo za to.

Escala si nechal míč, který ho zasáhl, a nakonec ho podepsal, když se s ním Sasaki v pondělí setkal, aby se omluvil.

Ano, omlouvám se.

Escala vysvětlil: „Dal mi nějaké dobroty, spoustu různých bonbónů a podobné věci. A pak jsem se ho zeptal, jestli by mohl podepsat míč jako vzpomínku na mě. Něco, co si nechám. Velmi cool. Něco, čeho si budu vážit a nikdy nezapomeň.“

Pro Satoriu – křestní jméno české hráčky se vyslovuje Andrei – je vzpomínka na porážku Ohtaniové na třech hřištích při sobotní prohře 10:2 s Japonskem. Ve skutečnosti zasáhl tři z prvních čtyř japonských úderů.

Satoria vyprávěla všechna tři hřiště, poslední byla změna hlíny, při které Otani málem přišel o helmu.

Satoria si míč také ponechal, ale co nedostal, byl Ohtaniho podpis na něm. Satoria řekl, že se pokusil přes klubovou obsluhu kontaktovat dvoucestnou hvězdu Angels.

READ  České komfortní jídlo St. Louis Kolac má všechny ty správné věci | Recenze restaurace | St. Louis | Zprávy a události Saint Louis

„Nevyšlo to,“ řekla Satoria a vysvětlila, že žádost se možná nedostala k hvězdě Los Angeles Angels.

„Ale to je jedno,“ dodal. „Mám míč a je to opravdu skvělé.“

Satroja, který řekl, že pracuje doma jako „elektrikář“ a je amatér jako všichni čeští hráči, vzal z mohyly nečistoty a dal je do skleněné nádoby a bude hledat místo, kde vzpomínky vystavit.

„Ještě si nejsem jistý. Možná v obývacím pokoji,“ řekl. „Každý to bude chtít vidět.“

___

Sledujte japonského sportovního spisovatele AP Stephena Wadea na Twitteru na adrese http://twitter.com/StephenWadeAP

___

Pokrytí AP MLB: https://apnews.com/hub/mlb a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *