Japonská evropská vesmírná mise zachycuje snímky Merkuru

Evropsko-japonská vesmírná mise usilující o získání více informací o Merkuru poprvé spatřila planetu v pátek v pozdní pátek, kdy ji evropská kosmická loď vyfotila z více než 2 400 km daleko.

„Dobrý den, Merkur! Tento nádherný pohled byl zachycen na části severní polokoule Merkuru.“ ESA_MTM Asi po 10 minutách # Merkur Blížíme se na blízko, ze vzdálenosti 2 420 km, “tweetovala počátkem soboty společná mise BepiColombo. Na tweetu byl zmíněn Merkur Planetary Orbiter Evropské vesmírné agentury, který snímek zachytil.

Fotografie byla pořízena kolem 23:44 UTC (nebo 19:44 ET – východního času). Jen před 10 minutami byla sonda necelých 200 kilometrů od planety. Evropská vesmírná agentura špičatý Byl to první gravitační asistenční manévr na planetě.

Mise, která zahrnuje Mercury Planetary Orbiter Evropské vesmírné agentury a Mercury Magnetosférický orbiter Japonské agentury pro letecký průzkum, byla zahájena v říjnu 2018 za účelem studia vývoje a původu Merkuru a bude zkoumat magnetické pole, exosféru a základní povrchové procesy planety.

Mise také hledá Chcete -li zjistit, zda na Merkuru je voda, proč má magnetické pole a zda je planeta živá nebo mrtvá.

Podle Evropské vesmírné agentury by celková operace měla trvat sedm let a zahrnovat dva průlety kolem Země, dva na Venuši a šest na Merkuru.

Vědci očekávají, že kosmická loď dosáhne Merkuru 5. prosince 2025.

Mise je pojmenována podle Giuseppe „Pepe“ Colomba, italského matematika a inženýra, jehož výpočty pomohly inspirovat dřívější oběžnou dráhu kolem Merkuru.

READ  Vědci oznamují průlom foton-fonon

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *