Jankto kvůli zdravotním problémům v letošní sezóně přestal hrát se Spartou Praha

20. dubna (Reuters) – Český reprezentant Jakob Janctu, který získal širokou podporu počátkem letošního roku poté, co vyšel jako gay, oznámil, že v této sezóně již nebude hrát za Spartu Praha kvůli obavám o jeho zdraví.

Jankto vystoupil v únoru s tím, že chce žít svůj život „ve svobodě“. Jeho oznámení se setkalo s podporou brazilského Neymara, anglické Premier League, La Ligy a UEFA.

Záložník odehrál v této sezoně se Spartou 16 zápasů ve všech soutěžích, poté, co nastoupil na hostování ze španělského Getafe.

„V posledních letech, zejména v posledním roce, se kolem mě nashromáždilo mnoho věcí a je lepší zpomalit a myslet i na své zdraví,“ uvedla 27letá dívka v příspěvku na Instagramu.

„Nebyl to pro mě nejlepší sportovní rok… Cítím se velmi smutný, že můj zdravotní a psychický stav mi nedovolí pokračovat v cestě za titulem a pohárem.“

Sparta Řekl V prohlášení uvedl, že Yankto odstoupí z povinností prvního týmu kvůli „osobním záležitostem“ a že se s ním klub setkal po úterní dopravní nehodě.

Sparta vede českou Premier League s 61 body z 27 zápasů o dva body před druhou Slavií Praha. Oba týmy se mají v květnu utkat v Praze ve finále Českého poháru.

Další zprávy od Manasi Pathak v Bengaluru; Střih Ken Ferris

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Sport v televizi: neděle 25. července 2021

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *