Jakšić korunuje Merli, završuje perfektní sezónu v Chorvatsku

• Vasilije Jakši získal svůj první celkový titul ve třídě 1 po bezchybné jízdě v třístranném zúčtování v posledním kole.
  • Chritian Merli završuje perfektní sezónu svým osmým vítězstvím z osmi závodů ve třídě 2 Sports Models
  • V Historic Hill Climb jsou v Chorvatsku korunováni vítězové sezóny

Buzetski Dani v Chorvatsku, závěrečné kolo FIA European Hill Climb Championship 2022, vidělo zasloužené vítěze korunovat po vzrušujícím dni plném vzrušení. Všestranný titul pro sériově vyráběný „uzavřený vůz“ třídy 1, makedonský jezdec Vasilije Jakšić, získal své šesté vítězství v sezóně ve skupině 4 s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX.

Poté, co již byl korunován divizním šampionem, jeho katastrofální jízda ve slovinské Ilirska Bistrica před dvěma týdny ovlivnila pouze Jakšiho celkové vedení ve třídě 1 a snížila jeho náskok na pouhých sedm bodů před Rakušanem Karlem Schagerlem, bodovacím lídrem ve skupině 1, a Antoninem Migliolem. , bodovaný lídr ve třetí skupině.

Schagerl byl nejrychlejší ze všech vozů třídy 1 se svým vysoce upraveným Volkswagenem Golf Rallye, celkově brilantní devátý mezi nejlepšími sportovními modely strojů třídy 2. Tvrdě na něj tlačil Fiat X1/9 mladého italského kompresoru Manuela Dondiho, ale rozdíl tří sekund Schiegerlovi stačilo udržet tlak na Jakica, který také musel ve své třídě vyhrát čisté vítězství.

Dalším mužem, který bojoval o titul třídy 1, byl obhájce titulu Migliuolo na svém vysoce pokročilém Mitsubishi Lancer. Ital se nakonec stal prvním ze tří uchazečů, který zavřel oči, když ho o druhé místo ve skupině 3 porazil makedonský jezdec Igor Stefanovsky s Hyundai i30 TCR, což znamená, že zatímco Migliolo byl korunován divizním šampionem, nemohl držet. . veřejná adresa.

Jakic však dovedl cestu k dokonalosti, když překonal tlak, který na něj vyvíjel Chagril, a skončil na špici čtvrté sady o osm sekund. To znamená, že na letošním EHC získal divizní a celkový titul 1. třídy.

READ  Daniel Collins se v posledním žebříčku WTA umístil na 10. místě, v Americe je #1

Celkový vítěz závodu Buzetski dani vzešel ze třídy 2 a již poosmé v osmi podnicích této sezóny dovedl tým Osella FA 30 k tomuto ocenění Ital Christian Merli. Merley, který získal titul ve třídě 2 již v předchozím kole, se rozhodl neběžet během sobotních bouřkových tréninků, ale využil všech svých zkušeností k tomu, aby jel o čtyři sekundy rychleji než soupeř Peter Trinka.

Pódium vhodně dokončil Němec Alexander Heine, který se umístil na třetím místě v celkovém pořadí pro letošní třídu 2 a také pro podnik.

30 přihlášených soutěží po boku současných vozů EHC v pátém a posledním kole letošního ročníku FIA Historic Hill Climb. Celkovým vítězem – rozdílem 22,277 sekundy – se stal Ital Piero Lutini, který svou sezónu, ve které vyhrál šampionát, zakončil ve 4. třídě stylově.

Za ním na druhém místě v soutěži a potvrzením jeho titulu ve třídě 1 byl Rakušan Darren Mck 3, Harald Mosler, jeho čtvrté vítězství z pěti startů ve třídě. Francouz Jean-Marc Dipionne s RF82 dokončuje celkové umístění na stupních vítězů třídy 5 a odváží si také své čtvrté letošní vítězství ve třídě a divizní titul.

Šampion třídy 2 Brando Mutti také dokončil svá vítězství v roce 2022, přičemž Ital získal své páté vítězství ve třídě 2 za volantem svého Porsche 911 Carrera RS celkově pátý. Ital Giorgio Tessur, který byl již na svém Porsche 911 SC korunován šampionem třídy 3, musel v posledním kole předvést to nejlepší ze Škody 130 RS Jerryho Kubíčka, čímž českého jezdce znovu zaujal teprve ve svém třetím závodě v sezóně.

Takto končí sezóna 2022 pro dvě nejlepší evropské série v lezení do vrchu se zaslouženými šampiony v každé divizi. Zažil rok těsné konkurence a stejné převahy v širokém spektru kategorií a historická místa potvrzují oddanost organizovaných klubů.

READ  CENTRÁLNÍ DRÁHA: KTCCCA College Opener/Sharon Collier Danville Season Opener

Zatímco vítězové slaví, sezóna 2023 nemůže přijít dostatečně brzy.

Úplná opatření a informace o FIA European Hill Climb Championship naleznete zde (https://www.fia.com/events/european-hill-climb-championship/season-2022/2022-standings)