Jaká je nejzdravější rýže? Uvnitř kontroverze o bílé a hnědé rýži.

Rýže je po cukrové třtině a kukuřici třetí nejprodukovanější zemědělskou plodinou na světě. Devět největších producentů rýže se nachází v Asii a vyrábí ji Čína 28 % světové rýže v roce 2019. To je přes 466 000 liber.

Rýže byla také důležitou základní potravinou po celém světě a má kořeny Pochází z roku 8000 před naším letopočtem. Rýže, která je velkou součástí každodenní stravy, přirozeně vstoupila do debaty o zdravém stravování. Zde je to, co odborník na výživu říká na otázku „nejzdravější“ varianty rýže.

Jaká je nejzdravější rýže?

Otázka ‚nejzdravější rýže‘ proti sobě obvykle staví dva druhy rýže – bílou a hnědou. A i když je jedno upřednostňováno před druhým, odpověď skutečně závisí na tom, co ve své stravě hledáte.

Je to tak – hnědá rýže skutečně existuje Více vlákniny, více tuku a trochu více bílkovin bílé rýže kvůli způsobu jejího zpracování. Celá zrna se skládají ze tří částí: klíček, otruby a endosperm. Hnědá rýže má všechny tyto části, ale u bílé rýže výrobci odstraňují klíčky a otruby. Pokud chcete do svého jídelníčku přidat více vlákniny, hnědá rýže je skvělý způsob, jak toho dosáhnout.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *