Jak vytisknout tištěnou kopii nebo soubor PDF z vašeho iPhone nebo iPad

Typografie je v tomto plně digitálním světě mrtvá, ale stále existují věci, které nelze snadno digitalizovat: přepravní štítky, billboardové letáky, tisk E-mailem Nalepte svému šéfovi žertové memy do kabinek svých kolegů. A ve věku, kdy na svém telefonu děláte téměř vše, je příjemné mít možnost z něj tisknout místo toho, abyste museli skákat do počítače.

Apple vytvořil jeden z nejjednodušších způsobů tisku ze smartphonu tím, že přiměl mnoho výrobců tiskáren, aby přijali bezdrátový tisk AirPrint. Apple má také opravdu snadný způsob, jak vytvářet dokumenty PDF namísto tradiční tištěné kopie – pokud víte, jak se k nim dostat. V tomto článku vám oba ukážeme.

Tisk pomocí AirPrint

Je důležité si uvědomit, že tisk AirPrint nemusí podporovat všechny funkce tiskárny, ale pravděpodobně získáte možnosti pro: počet kopií, rozsah, velikost papíru, orientaci, změnu měřítka a další základní funkce.

Chcete-li začít, musíte mít přístup k bezdrátové tiskárně nebo síťové tiskárně Podporuje tiskový systém Apple AirPrint bez ovladače. Pokud ještě nemáte tiskárnu, podívejte se na ni Jak správně vybrat. Pokud jste si zakoupili bezdrátovou tiskárnu v posledních pěti letech (nebo dokonce 10 v případě HP), pravděpodobně již podporuje AirPrint. Někteří výrobci tiskáren mohou také obsahovat aplikaci, která dokáže tisknout soubory z vašeho zařízení nebo prostřednictvím jejich cloudové služby, ale obvykle tyto aplikace nejsou tak snadné nebo snadno použitelné jako AirPrint.

Dále se ujistěte, že váš iPhone a tiskárna jsou připojeny ke stejné bezdrátové síti. Pokud má vaše tiskárna ethernetový port, můžete ji alternativně připojit přímo k bezdrátovému směrovači pomocí ethernetového kabelu a stále mít možnost AirPrint z vašeho iPhone. V podnikovém prostředí může být nutné, aby vaše IT oddělení tuto funkci odemklo, aby bylo možné tisknout z vašeho iPhone.

READ  Sledování Samsungu po Z Fold 2 může být menší, ale nemusí to být tak daleko, jak chcete

Ok – teď je čas něco vytisknout:

  • Otevřete, co chcete vytisknout: e-mail nebo přílohu e-mailu, web v Safari, soubor v aplikaci Soubory, fotku atd.
  • Klikněte na Zapojený otevřete sdílený list, přejděte dolů a klepněte na tiskařský lis knoflík. Některé aplikace mohou mít tlačítko Tisk jinde. Chcete-li například vytisknout e-mail v aplikaci Mail, musíte klepnout odpovědět tlačítko a poté vyhledejte tiskařský lis V dolní části seznamu možností odpovědi.
  • Na Možnosti tisku Na obrazovce, která se objeví, vyberte tiskárnu, pokud již neexistuje žádná výchozí možnost.
  • Nyní si můžete vybrat rozsah stránek, které chcete vytisknout, počet kopií, povolit oboustranný tisk a mnoho dalších možností tisku.
  • Kohoutek tiskařský lisA zhasne!

Stav tiskové fronty/objednávky můžete zobrazit stisknutím ze spodní části obrazovky nahoru (iPhone s Face ID nebo iPad) nebo dvojitým kliknutím na tlačítko Domů (iPhone s Touch ID) pro přístup k přepínači aplikací. Zde můžete také zrušit tisk, pokud ještě není dokončen.

Tisková fronta se zobrazí v Přepínači aplikací pouze při aktivním tisku.

Kliknutím zobrazíte souhrn tisku, když je tisk stále aktivní, a můžete jej zde také zrušit.

Tisk do PDF

Je úžasné, jak se s užitečnou funkcí, jako je tisk do PDF, v iOS zachází jako s velikonočním vajíčkem – zejména proto, že macOS má již léta možnost snadno vidět PDF. V iOS není žádné tlačítko pro tisk do PDF; namísto Tebe Zvětšení V dokumentu pro možnost je postup:

  • Pomocí výše uvedených pokynů přejděte Možnosti tisku Obrazovka pro soubor nebo stránku, kterou chcete převést do PDF (viz pokyny výše).
  • Klepnutím zobrazíte náhled dokumentu k tisku, jako byste jej chtěli zvětšit. Bude to k vám létat, jako byste vstoupili do nové fáze videohry.
  • Nyní máte dokument otevřený jako PDF. Na této obrazovce můžete procházet stránky, přibližovat/oddalovat zobrazení a vyhledávat text, a to vše pro potvrzení, že požadovaný dokument vypadá správně.
  • Klikněte na Zapojený tlačítko vlevo dole.
  • Vybrat Uložit do souborů Vyberte, kam chcete dokument uložit, nebo vyberte jinou aplikaci, kterou chcete někomu poslat přímo, například Mail, Zprávy nebo AirDrop.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.