Jak přetrvávají případy, čínská provincie Kuang-tung zpřísňuje opatření koronaviru

Zdravotnický pracovník sbírá od obyvatele výtěr během skupinového testu na koronavirovou chorobu (COVID-19) na místě dočasného testování v Guangzhou v provincii Guangdong, Čína, 30. května 2021. Fotografie pořízená 30. května 2021. cnsphoto via REUTERS

Města v nejlidnatější čínské provincii Kuang-tung uzavřely komplexy a ulice a požadovaly negativní výsledky testů COVID-19 pro některé cestovatele, protože místní zdravotníci se snažili epidemii kontrolovat.

Všech 10 místně potvrzených případů na čínské pevnině 1. června bylo v Kuang-tungu, sedm v hlavním městě provincie Kanton a tři v nedalekém městě Foshan, uvedla ve středu Národní zdravotní komise.

Guangdong, čínský výrobní a exportní uzel a největší provincie z hlediska ekonomického výkonu, zintenzivnil preventivní a kontrolní úsilí týkající se koronaviru od poslední vlny případů koncem května.

Kanton hlásil 41 místně potvrzených případů mezi 21. květnem a 1. červnem a šest případů ve Foshanu.

Obě města nařídila obyvatelům některých čtvrtí karanténu doma a požádali lidi, aby opustili města letadlem, vlakem nebo dálkovým autobusem, aby do tří dnů prokázali negativní test COVID-19.

Případy přiměly některé obyvatele Kuang-čou, aby se bez předchozí schůzky k očkování vakcínami COVID-19 sblížili na místech očkování.

Davy na některých místech byly „těžké“, řekl v úterý novinářům Zhang Chubin, úředník pro kontrolu nemoci v Guangzhou.

Guangzhou pozastavil individuální schůzky a stanovil hlavní skupiny jako prioritu očkování ve snaze zajistit dostatek zdravotnického personálu, který by pracoval na zvládnutí viru.

Omezení cestování

Čína v Číně hlásila 1. června 24 nových případů koronaviru ve srovnání s 23 den před a 19 nových asymptomatických případů ve srovnání s 15 den před. Čína neklasifikuje asymptomatické infekce jako potvrzené případy.

Technologický uzel v Shenzhenu, který se také nachází v Kuang-tungu, zaznamenal 1. června dvě nové asymptomatické lokální infekce, což zvýšilo celkový počet asymptomatických případů ve městě z 21. na 15. května.

READ  Ujgurové: Britští zákonodárci prohlašují, že čínské zacházení je genocida

Letiště Šen-čen požadovalo, aby cestující odlétající z letiště s doklady totožnosti z Guangzhou nebo Foshan prokázali negativní výsledky virových testů provedených do tří dnů před cestou.

Úředník zdravotnických úřadů města v neděli uvedl, že nejnovějšími infekcemi v Kantonu byly rychle se šířící virové kmeny, které byly poprvé zjištěny v Indii. Úředníci stále vyšetřují zdroj ohniska nákazy.

Vypuknutí v Shenzhenu nemá nic společného s vypuknutím v Guangzhou. Úředníci tam mají podezření, že virus přenášejí pracovníci přístavů na místní komunity, přičemž v Británii koluje 11 případů kmene.

Město Maoming, také v provincii Kuang-tung, detekovalo 25. května asymptomatickou infekci při kontaktu s potvrzeným pacientem v Kuang-čou.

K 1. červnu měla Čína celkem 91 146 potvrzených případů COVID-19, zatímco počet úmrtí zůstal nezměněn na 4 636.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *