Jak páry denně využívají potenci ega, aby měly skvělé vztahy | Nancy Carboneová

Jak páry denně využívají potenci ega, aby měly skvělé vztahy |  Nancy Carboneová

Přiznejme si to: Máme tendenci obviňovat naše partnery, když se naše vztahy pokazí. Někdy je těžké se na sebe podívat a říct, že jsme vinni.

Ale co kdybych vám řekl, že existuje psychologický koncept, který pomáhá určit, zda jste „dobří“ ve zdravém vztahu – a že tento koncept má více společného s tím, jaký máte vztah k sobě, než jaký máte vztah k ostatním?

Existuje psychologická technika, kterou lidé ve skvělých vztazích denně používají.

Říká se tomu „ego efektivita“ a zdá se, že má obrovský vliv na úspěšnost našich vztahů. Co je ale efektivita ega a jak určuje, jak dobří jste ve vztazích?

A Studie uvedená v Journal of Personality Vysvětluje: „Existují složky já, které rozpoznávají efektivní způsoby jednání, a existují složky já, které uzákoní chování. Cílem výzkumu bylo prozkoumat, jak tyto různé složky já.“

Tato studie zjistila, že „účastníci i partneři uvedli větší spokojenost ve svých vztazích s účastníky, kteří dosáhli vyššího skóre v účinnosti ega“.

Jednodušeji řečeno, účinnost ega je psychologický koncept, který odkazuje na stav, ve kterém je vaše chování v souladu s vaší ideální vizí sebe sama. V zásadě se to stává, když jste svými slovy upřímní a upřímní.

SOUVISEJÍCÍ: 5 způsobů, jak se ujistit, že jste svým skutečným já ve zcela novém vztahu

S někým, jehož efektivita a ego se dobře propojují, to, co vidíte, je to, co dostanete, a oba partneři ve vztazích s těmito lidmi hlásí, že jsou se svými vztahy velmi spokojeni.

I když je studie informativní, je logické, že schopnost mít zdravé vztahy závisí na zdravém pocitu sebe sama.

Není třeba zakrývat své činy nebo skrývat své chování, když jste v souladu se svým ideálním já.

Když vaše chování neodpovídá vašemu ideálnímu já, postrádáte účinnost ega.

Nedostatek účinnosti ega nastává, když nemůžete čelit pravdě o svých činech, pokud nejsou v souladu s tím, jak vidíte sebe nebo své ideální já. Toto je čas, kdy člověk může lhát, skrývat pravdu nebo se skrývat, aby se ochránil před špatným pocitem ze sebe.

READ  Vědci poprvé ukazují strukturální změny na úrovni mozku během menstruace: ScienceAlert

Když vaše chování není v souladu s vaším ideálním já, nevnášíte do vztahů své nejlepší já – možná dokonce své pravé já. Když vaše chování neodpovídá tomu, jak se chcete vidět, je snadné překroutit realitu tak, abyste vypadali jako dobrý člověk.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *