Jak Měsíc prodlužuje dny na Zemi?

Mohli bychom tedy konečně mít budoucnost, kde Země již nebude mít měsíc?

I při současném vysokém tempu poklesu je nepravděpodobné, že Měsíc zcela opustí Zemi. Katastrofický zánik pravděpodobně zasáhne dlouho předtím, než se tak stane Asi za 5-10 miliard let. Lidstvo pravděpodobně také Vyčerpaný dávno předtím.

Krátkodobě však lidstvo To samo o sobě může hrát roli v prodloužení dnů o něco více Snížením množství vody zachycené v ledovcích a ledových čepicích v důsledku tání způsobeného změnou klimatu.

„Led v podstatě potlačuje příliv a odliv,“ říká Waltham s tím, že zhruba před 600–900 miliony let, kdy se myslelo, že naše planeta vstoupila do zvláště mrazivého období známého jako Země sněhová koule, Došlo k výraznému zpomalení rychlosti měsíčního ubývání. Dopad je však obtížné předvídat, protože některé z nich budou vyrovnány odrazem pevninských mas, jak se z nich zvedne váha ledových příkrovů, a dalšími komplikacemi.

Teoreticky by další skupina astronautů, kteří cestovali na Měsíc pomocí programu Artemis NASA, mohla říci, že svou domovskou planetu viděli z větší vzdálenosti než jejich předchůdci v programu Apollo před 60 lety (navzdory bodu, kterého dosáhli během cesty). Eliptická dráha Měsíce kolem Země to pravděpodobně určuje dále – vzdálenost mezi dvěma nejbližšími a nejvzdálenějšími body se mění v závislosti na 43 000 km každých 29 dní).

Pro nás ostatní jsou naše životy příliš krátké na to, abychom si všimli, jak se k délce každého uplynulého dne přidávají pikosekundy. Pokud mrknete, bude vám to chybět.

Přidejte se k 1 milionu fanoušků Future tím, že nám dáte like Facebooknebo nás následujte Cvrlikání nebo Instagram.

Pokud se vám tento příběh líbí, Přihlaste se k odběru týdenního zpravodaje bbc.coms názvem „The Essential List“ – pečlivě vybraná sbírka příběhů od BBC budoucnostA kulturaA pracovní životA Cestovat A brzy Doručeno do vaší schránky každý pátek.

READ  Nejprve na CNN: CDC se rozhodlo přestat sledovat komunitní úrovně Covid-19

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *