Jak dlouho můžete svůj telefon Android používat?

Justin Duino / How-To Geek

Smartphony nedělají každý rok velké pokroky, což vedlo více lidí k tomu, že si své telefony ponechají dva, tři nebo čtyři roky. Může normální telefon s Androidem vydržet tak dlouho, než se dostane do problémů?

Toto je složitá otázka, kterou je třeba zodpovědět, takže ji musíme rozdělit na části. Za prvé, fyzický hardware v telefonu má solidní životnost s různým přístupem k opravám a záručním službám. Je třeba zvážit také softwarový aspekt, včetně aktualizací operačního systému, důležitých bezpečnostních záplat a podpory aplikací. Protože telefony Android vyrábí mnoho různých společností, přesné odpovědi na tyto otázky se liší Mnoho.

Hardware

Většina moderních smartphonů je vyrobena tak, aby relativně dobře zvládala malé pády, pády a škrábance – daleko od nejlevnějších levných zařízení jsme již dávno za věkem chatrných plastových obrazovek bez Gorilla Glass. Ale co vnitřní hardware? Je na obzoru aktualizace podobná systému Windows 11, která ponechá mnoho stávajících telefonů Android na zastaralé verzi? Krátká odpověď: pravděpodobně ne.

Android již řadu let výrazně nezměnil své minimální požadavky, alespoň co se hardwaru týče. Místo toho jsou vyžadována zařízení s nízkou spotřebou Verze Android Go, který má určitá omezení pro zlepšení výkonu a používá lehčí systémové aplikace. Po celá léta musela zařízení s 1 GB RAM nebo méně používat Go Edition, ale Go je nyní vyžadováno pro cokoli s 2 GB RAM (nebo méně) a 16 GB úložiště (nebo méně).

Z tohoto důvodu nové aktualizace Androidu Obvykle Nedělejte svůj telefon nebo tablet pomalejším nebo méně použitelným. Některá zařízení se mohou časem zdát pomalejší, protože instalují více aplikací a zaplňují dostupný úložný prostor, ale aplikace, které nepoužíváte, se smažou (nebo v tom budou pokračovat) Obnovení továrního nastavení) Mohu pomoci. Podle mé vlastní zkušenosti, když jsem provedl tovární reset na mém Galaxy S21 po více než roce každodenního používání, bylo to trochu rychlejší.

READ  GameStop Černý pátek PS5 a Xbox Series X dnes znovu naskladněny – kdy a které obchody budou mít zásoby

Hlavním problémem jakéhokoli smartphonu Android, stejně jako téměř jakéhokoli přenosného elektronického zařízení, je jeho výdrž baterie. Lithium-iontové baterie postupem času pomalu ztrácejí kapacitu, a pokud máte telefon rok nebo déle, můžete si začít všimnout potřeby nabíječky dříve během dne. Bohužel většina moderních smartphonů nemá snadno vyměnitelné baterie. Obchody jako uBreakiFix A nejlepší nákup Nabízejí výměnu baterií pro některé telefony Android v USA, ale většina těchto služeb je omezena na zařízení Samsung Galaxy – většina ostatních výrobců telefonů Android v Americe nemá příslušnost ani infrastrukturu pro stejnou úroveň podpory.

Můžete si také všimnout, že dotyková obrazovka se postupem času pokryla otisky prstů, jako je ta z výroby Anti-olejový nátěr Začíná mizet. Chránič obrazovky je rychlá a snadná oprava, pokud vám nevadí větší objem – konkrétně se chránič skla bude cítit jako obrazovka nového telefonu. Platit v obchodě za výměnu skla přední obrazovky bude také fungovat, i když to bude dražší a časově náročnější.

Aktualizace systému Android

Tady se věci komplikují. Google nezodpovídá za aktualizaci každého zařízení Android, pouze svého vlastního Pixel série. U ostatních telefonů a tabletů záleží na výrobci zařízení, zda aktualizace systému podpoří. Vezměte si jako příklad Galaxy S22 – poté, co Google vyvinul novou verzi Androidu, Samsung ji vylepšil všemi potřebnými změnami a dalšími funkcemi. jej přitlačí k zařízení. Každý výrobce má přehled o aktualizacích, ale Samsung a Google jsou v této oblasti obecně nejlepší.

Každý poskytnutý telefon Google Pixel Tři roky velkých aktualizací operačního systému Android (jako je Android 12, Android 13 atd.) a měsíční bezpečnostní záplaty. Pixel 6 a novější mají pětiletou záruku na bezpečnostní záplaty. Ale stejný počet hlavních aktualizací OS. Tato garantovaná doba podpory začíná okamžikem vydání telefonu, nikoli jeho zakoupením.

READ  Pixel art ožívá: Fan upgraduje klasické hry pro MS-DOS pomocí AI
Zadní strana Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 dostane čtyři roky aktualizací OS. Justin Duino / How-To Geek

Vlajkovou lodí Samsungu jsou telefony a tablety Nyní je zaručeno, že obdržíte čtyři roky hlavních aktualizací operačního systému, počínaje řadou Galaxy S21 a novějšími, Galaxy Z Fold3 a novějšími, Galaxy Z Flip 3 a novějšími, Galaxy Tab řady S8 a novějšími a „zařízeními řady A“. Ostatní telefony od společnosti jsou obvykle omezeny na 2–3 roky podpory bez zvláštní záruky.

Ostatní výrobci hardwaru jsou na tom obecně hůř. například, OnePlus nedávno slíbil že „vybrané“ telefony vydané v roce 2023 a později dostanou čtyři velké softwarové upgrady a pět let bezpečnostních záplat, ale opravy jsou dvouměsíční místo měsíčních. Motorola poskytuje pouze 1-2 roky aktualizací pro většinu svých telefonů a Některá zařízení nedostanou velkou aktualizaci Androidu.

Jsou aktualizace Androidu důležité?

Většina telefonů a tabletů Android přestane dostávat hlavní aktualizace operačního systému a záplaty zabezpečení dlouho předtím, než se zařízení stane nepoužitelným, zejména pokud byla baterie v určitém okamžiku vyměněna. Co se stane, když se aktualizace OS zastaví?

Většina služeb a aplikací na zařízeních se systémem Android se aktualizuje nezávisle na operačním systému, dokonce i některé vestavěné systémové aplikace, jako je Chrome a Google Play Store – v ostrém kontrastu s iPhonem a iPadem, kde nové funkce najdete v aplikacích jako Safari a Apple Music. . Vyžaduje úplný upgrade OS. To znamená, že i když výrobce vašeho zařízení dokončí aktualizace, váš telefon nebo tablet by měl ještě několik let normálně fungovat.

Google si většinu svých aplikací a služeb ponechává ještě mnoho let po vydání verze pro Android. například, Služby Google Play Běží na něm několik rozhraní API a Obchod Play a je stále plně podporován na Androidu 4.4 – který poprvé dorazil na telefony v září 2013. Některé aplikace a hry však nejdou tak daleko. a aplikace Facebook Je vyžadován Android 6.0 (od roku 2015) nebo vyšší Microsoft Outlook Chce Android 8.0 (od roku 2017) nebo novější. I když jste uvízli na verzi Androidu z doby před několika lety, stále můžete používat nové aplikace a některé systémové funkce.

READ  Loop Hero, nekonečná a návyková RPG hra s prodejem půl milionu kopií za jeden týden

Problém je v tom, že v Androidu (stejně jako Windows, iOS, iPadOS a další platformy) jsou neustále odhalovány nové bezpečnostní chyby, a pokud vaše zařízení neobdrží bezpečnostní záplaty OS, bude postupně zranitelnější vůči malwaru. Google Play Protect Může vás chránit před některými škodlivými aplikacemi a Google aktualizuje Chrome i WebView (systémová komponenta, která načítá webové stránky ve většině aplikací) několik let po vydání verze pro Android, která chrání zařízení před zranitelností webu. Mít zařízení s Androidem s pravidelnými aktualizacemi zabezpečení systému je však stále jediný způsob, jak být co nejvíce chráněni.

iPhone a iPad dostávají aktualizace systému mnohem déle než váš typický telefon Android – pět let starý iPhone 8 Právě jsem dostal iOS 16 – Některé funkce však nebyly zavedeny do starších modelů. Po ukončení oficiální podpory iOS již nedostanete žádný Nové funkce nebo aktualizace většiny aplikací Apple, jen občasné aktualizace zabezpečení. Ve srovnání s většinou zařízení se systémem Android vydrží aktualizace funkcí a zabezpečení déle, ale nakonec dojde spíše k těžkému výpadku než k postupnému sestupu do nepodporovaného softwaru.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *