Jak byli zástupci Dostji vybráni z 50 tisíc studentů školy

Jak byli zástupci Dostji vybráni z 50 tisíc studentů školy


Jenarayan Prasad / Kalkata


Bengálský film Dostji Siddique Sir, který dosud získal osm mezinárodních ocenění a je oceněn na světových filmových festivalech, pomohl asi 5 000 školních dětí v okrese Dhumkal v Murshidabadu seznámit se s dramatem a pracovat jako režisér Prason Chatterjee a osm měsíců vede workshopy. aby získal herce.o svém filmu Mezi nimi.


Arif Sheikh, který hraje muslimského chlapce Safiqul – a Ishq Sheikh – který hraje hinduistického chlapce Palashe – byli do filmu obsazeni po osmiměsíčním procesu, do kterého byli zapojeni školáci ze základních škol a madras v pásu ovládaném muslimy. Hledání velkého talentu skončilo přenesením herecké přípravy na studenty.

Bengálský film Dostji Již byl uveden na významných filmových festivalech ve 26 zemích. Superstar Amitabh Bachchan psal o tomto filmu na Twitteru mnohokrát. Dostji Vyšlo 11. listopadu v Kalkatě a některých dalších městech.


Dostji Jde o jedinečný film, který umožňuje umění mluvit o životě prostřednictvím jednoduchých, obyčejných věcí, jako jsou rybníky, stromy, rostliny, zeleň a vztah mezi hinduisty a muslimy.

Příběh se točí kolem dvou dětí vyrůstajících uprostřed sektářství a nenávisti.Palash a Safikul si užívají živou vesnici – scéna z Dosji

Prasun Chatterjee nechodil do filmové školy. Po rozhovoru s ním to však vypadalo, že se dívá na nejlepší filmy na světě. Na tomto projektu pracuje již dlouho a raduje se z úspěchu.

Dosáhnout velkého úspěchu na prvním projektu není pro Brasona žádný malý výkon.

Než jsem to viděl, myslel jsem si, že je to film pro děti. Jsem si jistý, že mnoho čtenářů také uvažuje stejným způsobem.

jako příběh „Dostji“ Tato myšlenka jde stranou.


Dostji Jde o 110minutový film, který vypráví příběh dvou osmiletých dětí – hinduisty Palashe a muslimského chlapce Savikula. Příběh pouta mezi dvěma dětmi se odehrává na pozadí demolice Babri Masjid v roce 1992 a bombových výbuchů v Bombaji v roce 1993.

READ  Hotely Orascom v Ammánu přitahují každý rok více než 70 000 turistůplakát pro Dostji


Dostji Vztahuje se k hranici mezi Indií a Bangladéšem, kde žije velké množství muslimů. Mezi nimi je hinduista, jehož život není bezpečný. Mezitím byla Babri Masjid zbořena a tamní muslimové se rozhodli postavit ve své vesnici „Chuti Babri Masjid“. V reakci na to chtějí hinduisté ve vesnici uvést válečné drama Ráma Rávany.


Tento vývoj ovlivňuje Palash a Safekul. Jejich přátelství však zůstává. Oba se vesele smějí a hrají si, chodí do školy, učí se, pouštějí draky a chytají ryby v rybníčku ve vesnickém rybníčku.

Jednoho dne při hraní a rybaření v rybníku se Palash utopí a zemře. Toto je zlomový bod příběhu Dostji.

Savikul se stává osamělým a myslí si, že ho jeho přítel nechal v tomto stavu. Nedává věci do pořádku. Brzy vycítí, že Palash není pryč. Je to živé a někde v přírodě.


Dostji Velmi pečlivě analyzuje věci.

Natáčení tohoto bengálského filmu Dostji Začalo to v roce 2017 – v okrese Dumkal v okrese Murshidabad na indicko-bangladéšské hranici v Bengálsku. Brason říká, že pro film zmobilizoval asi 5000 dětí ze všech základních škol a škol. Osm měsíců pro ně vedl workshopy, než našel svého hrdinu.Dostji udělal

Prasson říká, že Domkal má asi 50 škol a základních škol. Je to 300 km od Kalkaty.

Filmová kinematografie Dostji Debutante Tuhin Vish byl vynikající.


Tohin je učitel na základní škole v Ranaghat, v okrese Nadia v Bengálsku. Zpočátku Dostji nemohl najít producenta a začal fotografovat pomocí crowdfundingu. Nicméně to nevyšlo. Film byl nakonec dokončen s malým rozpočtem 2,5 milionu ₹.


Přečtěte si také: Parvathi vyhrává soutěž v recitaci Koránu

Zpočátku měl Dostji premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu BAI v Londýně, následoval 39. Dětský filmový festival v Chicagu (USA), Mezinárodní dětský filmový festival Sharjah, Mezinárodní filmový festival Nara v Japonsku, CIFEJ (UNESCO) a Fotografický festival. Polsko. Dostjiho film získal ocenění i na filmovém festivalu Jedlin v České republice.

READ  Spielbergova óda na natáčení jednoho z jeho nejlepších filmů - Pražského reportéra

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *