Jaisankar: S Jaisankar se setkává s českými poslanci Evropského parlamentu; Pojednává o vztazích Indie s Evropskou unií a Indo-Pacifikem

Jaisankar: S Jaisankar se setkává s českými poslanci Evropského parlamentu;  Pojednává o vztazích Indie s Evropskou unií a Indo-Pacifikem
Ministr zahraničí Jaishankar se v neděli setkal se zástupci České republiky v Evropském parlamentu, kde vedli „dobrou diskusi“ o vztazích Indie s Evropskou unií a Českou republikou, Indo-Pacifiku, potravinové a energetické bezpečnosti a digitální spolupráci . . Jaishankar je zde na poslední etapě svého dvounárodního turné po Slovensku a České republice, aby dále urychlil vztahy s oběma zeměmi střední Evropy.

Česká republika se ujímá funkce prezidenta EU od 1. července.

Do Prahy přiletěl v sobotu z Bratislavy, hlavního města Slovenska.

V Praze zahájil své angažmá setkáním s českými poslanci Evropského parlamentu (EP) Janem Zahradilem, Tomášem Zdechovským, Mikulášem Peksou a Veronikou Vrecionovou.

„Své angažmá v Praze jsem zahájil setkáním se zástupci českých europoslanců. Dobrá diskuse o vztazích Indie s Evropskou unií a Českou republikou, Indo-Pacifiku, potravinové a energetické bezpečnosti a digitální spolupráci,“ uvedl Jaisankar na Twitteru.

Zpět k příběhům doporučeníV souvislosti s agresivním vojenským manévrem Číny v regionu Indie, Spojené státy a mnoho světových mocností hovoří o nutnosti zajistit svobodný, otevřený a prosperující indicko-pacifický region.

Přestože Tchaj-wan, Filipíny, Brunej, Malajsie a Vietnam si nárokují jeho části, Čína si nárokuje vlastnictví celého sporného Jihočínského moře. Peking vybudoval umělé ostrovy a vojenská zařízení v Jihočínském moři.

Jaisankar po setkání s delegací českých europoslanců poděkoval za to, že si na neděli vyhradili čas.

„Děkuji ZahradilJanovi, Tomáši Zdechovskému, @vonpecka a @vrecionova za to, že si na neděli vyhradili čas,“ uvedl v dalším tweetu.

Návštěva ministra zahraničí přichází v době, kdy se Evropa potýká s následky ruské invaze na Ukrajinu. Na toto téma se dostane během jeho jednání v České republice.

Během návštěvy České republiky od 4. do 6. června bude Jaishankar jednat s ministrem zahraničí Johnem Lipovským.

„Tato jednání poskytnou příležitost pro komplexní přezkoumání naší bilaterální spolupráce,“ uvedlo ministerstvo zahraničí v prohlášení před jeho odjezdem.

READ  Český strážník byl údajně potrestán poté, co nazval romské děti "spratky" a vyhrožoval napadením jejich matky

Jaisankar se setká s politickým vedením země a bude v kontaktu s indickou diasporou, včetně indických studentů v České republice.

„Indie se tradičně těší úzkým a přátelským vztahům jak se Slovenskem, tak s Českou republikou. Návštěva ministra zahraničních věcí dále urychlí bilaterální vztahy s oběma středoevropskými zeměmi,“ uvedla MEA.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *