Jacobs „v šoku“ bere EUR za 60 metrů, Mayer na prvním místě

Ital Lamont Marcel Jacobs v sobotu zaútočil na zlatou medaili na závodech mužů na 60 m na halových mistrovstvích Evropy v Toruni, zatímco Kevin Mayer byl světovým rekordmanem v desetiboji v sedmiboji.

Jacobs, který se narodil v USA a vyrůstal v Itálii u své italské matky, zaznamenal 6,47 sekundy.

26letý hráč, který se na mistrovství světa ve futsalu 2019 v Dauhá dostal do semifinále závodu na 100 metrů, zapálil hořák a nechal zbývajících osm hráčů pronásledovat svůj stín.

Němec Kevin Kranz za 6,60 sekundy porazil Čecha Jana Volka o setinu sekundy za stříbro.

„Je to úžasné, splněný sen!“ Řekl Jacobs. „Na tréninku jsem byl velmi rychlý, ale nečekal jsem, že pojedu 6,47. Je to nový národní rekord a jsem v šoku.“

„Nyní budu tvrdě pracovat na letní sezónu, ale práce, kterou jsem odvedl v 60. letech, je dobrá i pro stovku a štafetu.“

Španěl Oscar Houselos si za 46,22 s zajistil zlatou medaili na 400 metrů mužů a před dvěma lety porazil Glasgow.

Vítězem té noci se stal samozvaný král Pavel Maslik v halové soutěži na 400 metrů, který třikrát vyhrál halové mistrovství světa a Evropy na 400 metrů.

Třicetiletý Čech se však nepodařilo kvalifikovat do finále a Housellos ukázal štěstí, když na brankové čáře porazil holandského běžce Tonyho Van Depena o tři sta, aby získal svůj první kontinentální titul.

Zlatá medaile pro Nizozemsko byla na 400 metrů pro ženy, nicméně Fimk Ball se vrátil domů za 50,63 sekundy a seslal sesuv před Justinou Sweety Erstikovou za 51,41 sekundy a Britkou Judy Williamsovou (51,73).

21letá Paul je obvykle překážkou na 400 metrů, ale ukázala svou zdatnost v běhu kolem dvou kol na 200 metrů dlouhé trati jasným výstřelem přes oblouky před letošními olympijskými hrami v Tokiu.

READ  Kdy a kde sledovat zápas Real Madrid-Barcelona

„Chtěl jsem se otevřít rychleji než v předchozích závodech, protože jsem věděl, že existují nějaké rychlé otevírání a nechtěl jsem zůstat příliš daleko,“ řekl Paul.

„Stále byli přede mnou o 200, ale nakonec jsem uspěl. Dostal jsem zlato a nejlepší postavu.“

Skok do dálky drama

Ve skoku do dálky u žen nastalo drama, když Ukrajinka Marina Bikh Romanchuk při svém šestém a posledním pokusu zastavila.

Německo, světová a evropská venkovní šampiónka Malaika Mihambo, překonaná o 6,88 metru.

Ale Bikh Romanshuk, který získal stříbrné medaile za Mihambou v Berlíně v roce 2018 a v Dauhá o rok později, měl jiné nápady a pro vzrušující vítězství vyplul další 4 cm na 6,92.

Švýcarka Angelika Moserová zvítězila v závodu žen v skoku o tyči s časem 4,75 metru s náskokem 5 cm před Slovenkou Tinou Sautigovou, zatímco Belgičanka Elise Vanderlstová zvítězila v závodech žen na 1500 metrů s časem 4: 18,44.

První den sedmiboje převzal kontrolu Mayer, halový mistr Evropy v Bělehradě v roce 2017 a halový mistr světa o rok později v Birminghamu.

Francouz zaznamenal na prvních 60 metrech 6,86 sekundy, poté skóroval nejlépe 7,47 metru ve skoku do dálky a 16,32 metru ve střele, čímž mu ve skoku do výšky předběhl 49 bodů před Šimonem Hammerem.

Švýcar viděl, jak se jeho náskok odpařil, když dokázal dosáhnout pouze 1,95 milionu ve srovnání s Mayerem 2,04, což je hluboko pod jeho osobním rekordem 2,10 metru.

V obou případech Francouz postoupil s 3 571 body, 33 bodů za Emerem s 3 538 body.

„Cítím se dobře,“ řekl Mayer o skoku do výšky: „Jen jsem se rozhodl nepokračovat v zajišťování, že nebudu mít komplikace, a ušetřit trochu energie.“

„Cítím se sebejistě a těším se na zítřek. Je dobré, že pronásleduje soupeře!“

V neděli budou dvě sedmičky závodu soutěžit na 60 m překážek, skok o tyči a 1000 m.

READ  Filmový festival v Karlových Varech odkládá uvedení roku 2021 na srpen, protože šíření koronaviru v České republice roste

Představen bude také norský traťový zázrak Jakob Ingbrigtsen, který obhájil svůj titul 3 000 m při hledání dvojnásobku poté, co byl v pátek odvolán jako odvolání jako vítěz 1 500 m.

LP / MW

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *