Izraelský kabinet schvaluje nový státní rozpočet poprvé po třech letech

Rozpočet byl schválen v pondělí ráno poté, co bylo přes noc dosaženo dohody mezi představiteli ministerstva financí a ministrem zdravotnictví Nitzanem Horotisem o navýšení rozpočtu na zdravotnictví o další 1 miliardu NIS.

Celkem to zvýší rozpočet ministerstva zdravotnictví na dvě miliardy šekelů. Předseda vlády řekl: „Dámy a pánové, Izrael má rozpočet. Rozpočet vlády, která o to stojí. Po třech letech zmrazení je Izrael opět v provozu.“ Ministr Naftali Bennett po schválení rozpočtu. „Žádám členy vlády, aby pochopili rozsah okamžiku: po letech zanedbávání přinášíme dnes ráno nejsmělejší, nejkonkurenceschopnější a nejpřínosnější rozpočet pro nejslabší odvětví a roky se nejvíce zabýváme budoucností našich dětí.“ ”

Bennett zaznamenal řadu plánů, které má vláda do budoucna, včetně výstavby metra v oblasti Tel Avivu a zvýšení konkurence v potravinářském a košer sektoru.

Ministři kabinetu vedli v neděli dlouhé konzultace s představiteli ministerstva financí ve snaze projít Státní rozpočet 2021-2022 Nocleh v neděli večer.

Rozpočet poputuje finančnímu výboru Knessetu, který jej připraví na plénum Knessetu, kde se musí do 4. listopadu proměnit v zákon, aby se zabránilo pádu vlády. Jedná se o první státní rozpočet schválený v Izraeli od března 2018.

„Po třech letech, ve kterých Izraelský stát fungoval bez rozpočtu – primární nástroj pro provoz státu – předkládáme státní rozpočet na období 2021 až 2022 ke schválení vládě,“ řekl Bennett na začátku zasedání vlády. „Toto je rozpočet, který investuje do budoucnosti, a je to rozpočet pro růst. Investujeme do užitečné veřejné dopravy, internetové a technologické infrastruktury, kvalitního vzdělávání pro naše děti, našeho zdravotního systému a do našich vojáků, kteří budou mít nejlepší obranné systémy, jak se vypořádat s našimi nepřáteli a porazit je. “

READ  Geraldo Rivera z Fox News na Kabelové zprávě kritizuje „šílené“ rozhovory s očkováním

Bennett kritizoval bývalého premiéra Benjamina Netanjahua za krmení Haredimů (ultraortodoxních) na úkor běžné populace.

„Tentokrát rozpočet neslouží zájmům jednoho či druhého sektoru, ale spíše zájmu celého Státu Izrael,“ řekl Bennett. Tato vláda může svobodně sloužit veřejnému zájmu. Snižujeme byrokracii a rozšiřujeme konkurenci jménem všech, zejména těch nejchudších sektorů, kteří mají největší prospěch z přidávání konkurence a snižování cen. “

Bennett uvedl, že schválení rozpočtu by opozici zasáhlo, což podle něj chce, aby byl Izrael během pátých voleb za méně než tři roky uprostřed.

Vysvětlil, že „schválení rozpočtu prokáže stabilitu vlády a umožní ministrům pracovat na jejich ministerstvech, realizovat jejich plány a sloužit veřejnosti“. „Dokazujeme, že se jedná o vládu, která se zabývá pomocí veřejnosti, ne sama sobě.“

O koalici však bude v pondělí hlasovat v Knessetu o kontroverzním vládním jmenování disidenta MK ze strany Jisrael Beytenu. Elie Avidar, který poté podle norských zákonů odstoupí z parlamentu. Zákon umožňuje ministrům opustit Knesset a být nahrazeni dalším kandidátem na stranické listině a vrátit se na úkor nového MK, pokud odejde z vlády.

Opozice zaútočí na schůzku na soukromém zasedání s Bennettem, který je povinen zúčastnit se pléna na žádost 40 podepsaných MK. Do útoku se dostane i ministr financí Avigdor Lieberman (Jisrael Beytenu).

„Nemůžeme si dovolit být v situaci, kdy není rozpočet,“ řekl Lieberman kabinetu. „V tisku došlo k mnoha dezinformacím a spoustě falešných zpráv. Neexistují žádné vyhlášky, ale je zde pokus o změnu chování, a to slazenými nápoji, kterých Izraelci hojně pijí, zejména v chudších sektorech a plastech. nádobí, které Izraelci používají pětkrát tolik než zbytek světa, takže bychom to měli snížit. “

Ministr zdravotnictví Nitzan Horowitz (Meretz) a Aliba a ministryně pro integraci Pnina Tamano Shata (modrá a bílá) natáhli svaly, aby získali další finance pro svá ministerstva. Oba solidárně s demonstranty navštívili protesty mimo kancelář předsedy vlády.

READ  Austrálie tvrdí, že čínská válečná loď „osvítila“ jedno z jejích letadel laserem

Představitelé ministerstva financí v neděli ráno uvedli, že do rozpočtu nebudou přidány žádné další šekely, ale kompromisy se očekávají přes noc.

Jedinou koaliční stranou, která není ve vládě zastoupena, je Společný arabský seznam. Článek, který má být přidán k základnímu zákonu: Vláda minulý týden povolila jmenování druhého náměstka ministra do funkce předsedy vlády.

Byl určen pro MK Mazena Ganima, který odmítl nabídku obsadit místo náměstka ministra na ministerstvu výstavby za ministra Ze’eva Elkina (Nová naděje).

Janim v neděli řekl, že nemá zájem převzít funkci náměstka ministra výstavby, navzdory schopnosti ministerstva pomoci arabskému sektoru, protože „ministr výstavby staví osady“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.