Izraelské údaje ukázaly, že vakcína Pfizer je méně účinná proti infekci Delta, ale chrání před závažnými chorobami

TEL AVIV – Data z Izraele naznačují, že vakcína společnosti Pfizer Inc. Méně efektivní při ochraně proti infekci způsobené ní Delta varianta Covid-19 Zachovává si však schopnost předcházet těžkým onemocněním z vysoce nakažlivého kmene.

Vakcína podle izraelského ministerstva zdravotnictví chránila 64% očkovaných osob před infekcí během vypuknutí proměnné delta, oproti 94% dříve. Ministerstvo uvedlo, že při prevenci závažných onemocnění bylo ve stejném období účinné 94%, ve srovnání s 97% dříve.

Izraelský úředník v úterý uvedl, že výsledky ministerstva zdravotnictví zveřejněné o den dříve jsou předběžné a vycházejí z údajů shromážděných od 6. června do začátku července. Ministerstvo nezveřejnilo svou metodiku ani údaje, z nichž vycházejí její zjištění.

Mluvčí společnosti Pfizer uvedl, že nemůže zveřejnit nepublikovaný průzkum, ale poznamenal nedávnou studii, která ukázala, že vakcína nadále poskytuje ochranu proti novým variantám.

Zjištění přišla, když nové případy Covid-19 v Izraeli vzrostly v úterý v průměru na 300 za sedmidenní období z přibližně 10 denně po většinu minulého měsíce. Aby se zabránilo dalšímu nárůstu infekcí, vláda koncem minulého měsíce Znovu vynutit požadavky na interní masku a další opatření po zjištění, že asi 90% nových infekcí bylo s největší pravděpodobností způsobeno variantou delta. Populace Izraele je asi 9,3 milionu.

READ  NASA platí od SpaceX 2,9 miliardy $ za to, aby Elon Musk vzal astronauty na povrch Měsíce: NPR

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *