Izraelské ministerstvo pro osídlení zdvojnásobilo rozpočet na boj proti Palestincům…

Izraelské ministerstvo pro osídlení zdvojnásobilo rozpočet na boj proti Palestincům…
(MENAFN- Palestine News Network) Betlém / PNN /

Národní úřad pro obranu půdy a osad ve své poslední týdenní zprávě uvedl, že okupační vláda má v úmyslu zdvojnásobit rozpočty převáděné osadním radám na Západním břehu Jordánu, které mají být použity při monitorování a dokumentaci palestinské výstavby v oblasti C. Roky 2023 – 2024. Místním a regionálním radám osídlení bude přidělen rozpočet ve výši 40 000 000 NIS. Osada se těší na zdvojnásobení rozpočtu, který bude přidělen osadníkům, aby jim poskytl drony a hlídky, které monitorují palestinskou výstavbu v oblasti C, s cílem bojovat proti palestinské přítomnosti.

S vědomím, že ministerstvo pro osídlení v čele s Tzachi Hanegbi schválilo v roce 2020 rozpočet ve výši 20 000 000 šekelů na monitorování palestinské výstavby v oblasti C. Sleduje palestinské stavebnictví a zemědělství, protože okupační hlídky se hlásí civilní správě a armádě, aby vydaly varování před demolicemi a zastavily výstavbu Palestincům.

Civilní správa také provozuje horkou linku vyzývající osadníky, aby hlásili palestinské stavební práce, v Izraeli známé jako „zásah v oblasti C“, jako součást plánu na evakuaci Palestinců z oblasti C a její připojení k Izraeli.
Okupační úřady zároveň prosazují předběžné plány pro asi 6500 sídelních jednotek v nových nebo stávajících osadách ve východním Jeruzalémě, a to navzdory jejich opakovaným příslibům dočasně zastavit výstavbu v osadách.

Kromě toho izraelský výbor pro místní plánování v Jeruzalémě předložil plány na obchodní centrum Wadi Joz „Silicon Valley“, Dolní kanál a Ramot. Místní plánovací výbor v Jeruzalémě nedávno vedl diskuse o 5 plánech osídlení ve Francouzském kopci (Mount Scopus 2, Givat Shaked, Pisgat Ze’ev a Ramot) a námitky předložené proti plánu dolního kanálu 29. března byly zamítnuty.

Zatímco plán dolního kanálu zahrnuje výstavbu 1 465 bytových jednotek a povede k rozšíření geografického spojení mezi Har Homa a Givat Hamatos, což povede ke zvýšení sídelního klínu mezi jižním koncem východního Jeruzaléma a Betlémem. oblast na Západním břehu Jordánu.

READ  Rumunská ekonomika se stala složitější, patří jí 19. místo

Co se týče obchodního centra Wadi Joz, navzdory tvrzení, že zvýší pracovní příležitosti pro Palestince a podpoří ekonomiku ve východním Jeruzalémě, panují hluboké obavy, že to nakonec povede k vystěhování a demolici asi 200 palestinských podniků.

Pokud jde o projekty Ramot North A a Ramot North B, které byly projednány plánovacím výborem. To rozšíří současnou osadu Ramot severovýchodně směrem k Bir Nabala. Pokud jde o French Hill/Mount Scopus, probíhají práce na vývoji dvou plánů v oblasti a budov pro kampus Hebrejské univerzity v Mount Scopus pro celkem 1 539 bytových jednotek. To je navíc k rozšíření Pisgat Ze’ev o asi 730 bytových jednotek směrem na východ směrem k separační zdi a oblasti Hizma, což vedlo k vyčerpání několika zbývajících půdních rezerv v oblasti.

Místní plánovací výbor v okupační obci v Jeruzalémě tak zamítl námitky předložené k plánu obchodního centra Wadi Al-Jouz „Silicon Valley“ a doporučil schválení plánu, který bude postaven na troskách průmyslové zóny. Lhůta pro podání námitek proti plánu skončila 26. února, kdy bylo podáno 59 námitek vlastníky pozemků a podniků v oblasti, přičemž izraelské úřady tvrdí, že obchodní centrum Wadi al-Jouz „Silicon Valley“ zvýší pracovní příležitosti pro Palestince. . Aby se podpořila ekonomika ve východním Jeruzalémě, existují také obavy, že by to nakonec mohlo vést k vystěhování a demolici asi 200 palestinských podniků a jejich nahrazení izraelskými nebo mezinárodními společnostmi.

Na mezinárodní úrovni přijala Rada OSN pro lidská práva dvě rezoluce týkající se práva palestinského lidu na sebeurčení a nezákonnosti osídlení na okupovaných palestinských územích na svém 52. řádném zasedání, na kterém hlasovalo 38 zemí. v jejich prospěch. Rozhodnutí o nezákonnosti osídlení na palestinských územích včetně okupovaného Jeruzaléma se zdrželo hlasování 5 zemí, a to: Kamerun, Gruzie, Litva, Rumunsko, Ukrajina a 4 země hlasovaly proti, a to: Česká republika, Spojené státy , Spojené království a Malawi.

READ  Miloš Zeman má pozitivní test na COVID, což Českou republiku tlačí do politického limba – Politico

Pokud jde o právo palestinského lidu na sebeurčení, 41 zemí hlasovalo pro usnesení o právu palestinského lidu na sebeurčení a 3 země se zdržely hlasování, a to Kamerun, Litva, Rumunsko a 3 země. Hlasoval jsem proti rezoluci, tedy proti České republice, Spojeným státům a Spojenému království, a rozhodnutí Organizace spojených národů přišlo asi dva týdny poté, co Kneset souhlasil se zrušením toho, co je známé jako „zákon o odloučení“ nebo „zákon o odloučení“. z okupačních osad a táborů v pásmu Gazy a 4 osad na Západním břehu Jordánu, což umožnilo osadníkům vrátit se do 4 osad na severním Západním břehu, které byly evakuovány v roce 2005.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *