Izraelci zaútočili na palestinské sportovce na stadionu ve východním Jeruzalémě

Izraelci zaútočili na palestinské sportovce na stadionu ve východním Jeruzalémě

Kouř stoupá po náletu na Rafah v jižním pásmu Gazy 2. června 2024. Foto: Haitham Imad/EPA-EFE

2. června (UPI) — Gangy ilegálních izraelských osadníků řádily v neděli na Západním břehu Jordánu a ve východním Jeruzalémě, údajně útočily na palestinské sportovce na fotbalovém hřišti, házely kameny na auta poblíž Ramalláhu a zapalovaly palestinskou půdu poblíž vesnice Dúma na Západním břehu Jordánu.

Hráči a trenéři byli na hřišti ve čtvrti Al-Tur, když Izraelci pod policejní ochranou zaútočili na zařízení a Informovala o tom palestinská tisková agentura. Také známá jako WAFA je oficiální tiskovou agenturou Palestinské národní samosprávy.

Reklamní

Dnes v neděli ilegální osadníci zapálili pozemky vesnice Dúma jižně od Nábulusu, den poté, co nelegální osadníci zapálili jejich pozemky. hrábě Na jeden z hlavních trhů v Ramalláhu.

Suleiman Dawabsha, vedoucí rady vesnice Douma, řekl, že požár zničil olivová pole a jejich úrodu. Dodal, že pokusy o kontrolu požáru stále pokračují, protože posádky se k němu nemohly dostat kvůli překážkám ze strany okupačních sil.

V Ramalláhu ilegální izraelští osadníci házeli kameny na auta řízená Palestinci poblíž kruhového objezdu Rawabi. Poškozeno bylo pouze jedno auto.

Mezitím je vidět policie, jak manipuluje s ortodoxními Židy, kteří protestují proti povinnému odvodu do izraelské armády.

Videa zveřejněná izraelskou policií na sociálních sítích ukazovala, jak úřady násilím zabírají a hází demonstranty, kteří blokovali silnici.

Izraelská policie uvedla: „Silnice byla otevřena pro provoz v obou směrech.“ Řekl to v prohlášení. Dodal: „Bylo zatčeno deset výtržníků, včetně demonstranta, který napadl policistu.“

READ  Qatar Airways: 12 lidí bylo zraněno během leteckých nepokojů na letu Dauhá-Dublin

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *