Ivanka Trumpová přebírá Českou státní cenu jménem své zesnulé matky Ivany

Ivanka Trumpová přebírá Českou státní cenu jménem své zesnulé matky Ivany
Ivanka Trumpová přebírá státní cenu jménem své zesnulé matky Ivany Trumpové, první manželky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, z rukou prezidenta Miloše Zemana se svým bratrem Donaldem Trumpem mladším během slavnostního předávání cen na Pražském hradě v Praze Republika.  republika, 28. října 2022. Reuters/Bundas Engler

Ivanka Trumpová přebírá státní cenu jménem své zesnulé matky Ivany Trumpové, první manželky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, z rukou prezidenta Miloše Zemana se svým bratrem Donaldem Trumpem mladším během slavnostního předávání cen na Pražském hradě v Praze Republika. republika, 28. října 2022. Reuters/Bundas Engler

Praha – Ivanka, dcera bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, převzala Českou státní cenu na počest své zesnulé matky Ivany, která v 70. letech emigrovala do Spojených států, ale udržovala úzké vztahy se zemí svého původu.

Český prezident Miloš Zeman vyznamenal Ivanu Trumpovou, která zemřela v červenci ve věku 73 let, spolu s několika dalšími v pátek večer, včetně tenisty Ivana Lendla, protinacistického odbojáře Josefa Mašina a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Cenu za Zelenského převzal zástupce ukrajinského velvyslanectví v Praze.

Ivanka Trumpová, kterou doprovázel její manžel Jared Kushner a její starší bratr Donald mladší, se před ceremoniálem, který se konal na Pražském hradě, se Zemanem sešla sama.

Ivana Trumpová se narodila jako Ivana Marie Zelníková v Československu a vyrostla ve Zlíně, asi 300 kilometrů (186 mil) od Prahy. S Donaldem Trumpem se setkala na modelingovém výletu do New Yorku v roce 1976 a stala se jeho první manželkou, když se o devět měsíců později vzali.

Pár spolu měl tři děti a rozvedli se v roce 1992. Ivaně se připisuje stavba některých ikonických budov včetně Trump Tower.

Ivana Trumpová v roce 2017 televizi CBS řekla, že jí Trump nabídl místo velvyslankyně v ČR, ona však nabídku odmítla.

Související příběh:


READ  Chris Hemsworth sdílí fotku svého Intensive Training System 2

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *