Italské noviny uvedly, že papež použil obscénní italské slovo k označení homosexuálů

Italské noviny uvedly, že papež použil obscénní italské slovo k označení homosexuálů

Vatikán (Reuters) – Papež František použil extrémně urážlivý výraz vůči gay komunitě, když na uzavřeném setkání s italskými biskupy zopakoval, že gayům by nemělo být dovoleno stát se kněžími, uvedla v pondělí italská média.

La Repubblica a Corriere della Sera, největší obíhající deníky v Itálii, citovaly papeže, který řekl, že teologické instituty nebo kněžské koleje jsou již plné slova „frociagene“, což je vulgární italský výraz, který se zhruba překládá jako „sodomie“.

Vatikán na žádost o komentář nereagoval.

La Repubblica připsala svůj příběh několika neidentifikovaným zdrojům, zatímco Corriere uvedl, že jej podpořilo několik nejmenovaných biskupů, kteří navrhli, že papež jako Argentinec si možná neuvědomil, že italský výraz, který použil, byl urážlivý.

O údajném incidentu, k němuž údajně došlo 20. května, kdy italská biskupská konference zahájila čtyřdenní setkání s neveřejným setkáním s papežem, jako první informoval politický web Dagospia.

Francisovi (87) se dosud připisovalo, že vedl římskokatolickou církev k vstřícnějšímu přístupu k LGBT komunitě.

V roce 2013, na začátku svého papežství, proslul: „Pokud je člověk gay a hledá Boha a má dobré úmysly, kdo jsem já, abych ho soudil?“, zatímco loni dovolil kněžím požehnat párům stejného pohlaví. , což vyvolalo odpor konzervativců.

Podobnou zprávu však předal gay seminaristům – bez nahlášených nadávek –, když se v roce 2018 setkal s italskými biskupy a požádal je, aby pečlivě prověřili uchazeče o kněžství a odmítli jakékoli podezřelé homosexuály.

V dokumentu z roku 2005 vydaném za Františkova předchůdce, zesnulého Benedikta XVI., Vatikán uvedl, že církev může přijmout ke kněžství ty, kteří viditelně překonali homosexuální sklony po dobu nejméně tří let.

V dokumentu se uvádí, že praktikující homosexuály, osoby s „hlubokými“ homosexuálními sklony a ty, kteří „podporují takzvanou gay kulturu“, by měli být zakázáni.

READ  Pracovníci Save the Children zmizí poté, co myanmarské síly zabily 30 vesničanů | Myanmar

(Tento příběh byl přepsán, aby byl opraven překlep v odstavci 2)

(Zprávy Elvis Armellini; Střih Jonathan Oatis)

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *