Italská studie ukazuje, že zranění a úmrtí COVID-19 se po úderech významně snižují

Zdravotnický pracovník podává vakcínu Pfizer-BioNTech COVID-19 ve Vakcinačním centru pro Coronavirus Disease (COVID-19) v italské Neapoli 8. ledna 2021. Reuters / Cerro di Luca

Infekce COVID-19 u dospělých všech věkových skupin poklesly o 80% pět týdnů po první dávce přípravku Pfizer (PFE.N), Trendy (MRNA. Nebo) Nebo AstraZeneca (AZN.L) Vakcína podle italského výzkumu zveřejněného v sobotu.

První takovou studii provedla země EU o skutečném dopadu očkovací kampaně italským národním zdravotním institutem (ISS) a ministerstvem zdravotnictví na 13,7 milionů očkovaných osob na celostátní úrovni.

Vědci začali studovat data ode dne, kdy začala italská očkovací kampaň, 27. prosince 2020, do 3. května 2021.

Analýza ukázala, že riziko infekce SARS-CoV-2, hospitalizace a úmrtí postupně klesalo po prvních dvou týdnech po počáteční vakcinaci.

„Do 35 dnů po první dávce došlo k 80% snížení počtu infekcí, 90% snížení počtu hospitalizací a 95% snížení počtu úmrtí,“ uvedla ISS a dodala, že stejný vzorec byl pozorován u mužů i ženy bez ohledu na věk.

„Tyto údaje potvrzují účinnost očkovací kampaně a potřebu rychle dosáhnout vysokého pokrytí obyvatelstva, aby se ukončil stav nouze,“ uvedl ve svém prohlášení šéf Mezinárodní vesmírné stanice Silvio Prosavero.

Z téměř 14 milionů lidí v italské studii dokončilo očkování 95% těch, kteří užívali Pfizer a Moderna, zatímco žádný z těch, kteří užívali přípravek AstraZeneca, nedostal druhou dávku.

Itálie se zatím řídila doporučeními výrobců a podala druhou dávku přípravku Pfizer tři týdny po první dávce, druhou dávku přípravku Moderna po čtyřtýdenní přestávce a druhou dávku AstraZeneca po 12týdenní přestávce.

Od sobotního rána bylo plně očkováno asi 8,3 milionu Italů, neboli 14% populace, zatímco první injekci dostalo asi 10 milionů lidí.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  Jak Wandering Meat Loaf dostal své skalnaté tvrdé zuby

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *