Itálie se vrací domů na evropském šampionátu po napínavém penaltovém rozstřelu proti Anglii

Itálie v neděli těsně porazila Anglii, aby turnaj vyhrála Mistrovství Evropy.

Toto je druhý evropský šampionát v Itálii a dokázali to vítězstvím 3: 2 na penalty.

KLIKNĚTE ZDE PRO VÍCE SPORTOVNÍHO KRYTÍ NA FOXNEWS.COM

Anglický Bukayo Saka měl možnost prodloužení penaltového rozstřelu, ale italský brankář Gianluigi Donnarumma dokázal poslední střelu zajistit, aby zajistil vítězství.

Itálie získala pokutové kopy Federico Bernardeschi, Leonardo Bonucci a Domenico Berardi.

Anglie vstřelila gól z penalty Harryho Kanea a Harryho Maguireho a zachránila míč před brankářem Jordanem Pickfordem, aby dala Sakovi příležitost zachránit penaltový rozstřel.

Marcus Rashford měl velkou příležitost umístit jednu do sítě, ale ta skončila na tyči.

Anglický Marcus Rashford reaguje poté, co minul penaltu během penaltového rozstřelu ve finále Euro 2020 mezi Anglií a Itálií na stadionu Wembley v Londýně, neděle 11. července 2021 (AP Photo / Frank Augstein, Pool)

ale zbytečně.

Anglický Luke Shaw vstřelil historicky rychlý gól na mistrovství Evropy 2020 vs. Itálie

Anglie začala hru nahoře opravdu brzy.

Luke Shaw dal nejrychlejší gól ve finále mistrovství Evropy. Ve druhé minutě zápasu nastartoval věci nebo Anglii a dal Donnarummu do jedné branky.

Anglický Calvin Phillips, pravý, a italský Nicolo Parilla vyzývají míč během finále evropského fotbalového mistrovství 2020 mezi Anglií a Itálií na stadionu ve Wembley v Londýně, neděle 11. července 2021 (AP Photo / Frank Augstein, Pool)

Shawovi se podařilo přihrát křížku od Kierana Trippiera a vystřelit branku.

Anglie vedla o jeden bod během první poloviny a do druhé poloviny, kdy se Itálie konečně přidala k desce.

V 67. minutě byl ve správný čas na správném místě Bonucci, který ukončil puchýřský tlak na anglického brankáře Jordana Pickforda, aby vyrovnal zápas.

READ  Biden oznámil novou vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 1 miliardy dolarů

Bonucciho gól pomůže poslat zápas do prodloužení a poté na penalty.

Fanoušci Euro 2020 vytvářejí před finále Anglie a Itálie chaos

Anglie měla jeden ze svých nejlepších běhů mistrovství Evropy v historii národního týmu. Od roku 2000 se do čtvrtfinále dostala pouze Anglie. Tým byl v semifinále v roce 1996 a skončil třetí v roce 1968.

Neděle představuje pro Anglii šanci vyhrát svůj první velký titul od roku 1966, kdy vyhrála mistrovství světa.

Itálie vyhrála euro v roce 1968 a v turnaji dvakrát zvítězila, v letech 2000 a 2012. Tým skončil v roce 2016 ve čtvrtfinále.

KLIKNĚTE ZDE PRO APLIKACI FOX NEWS

Anglie ve vyřazovací fázi porazila Dánsko, Ukrajinu a Německo, aby se dostala do finále. Na cestě do finále porazilo Itálie Španělsko, Belgii a Rakousko.

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.