Itálie je domovem 11 z více než 100 neoficiálních čínských „policejních stanic“. Itálie

Itálie je domovem 11 z více než 100 neoficiálních čínských „policejních stanic“.  Itálie

Itálie hostí největší počet neoficiálních čínských „policejních stanic“ z více než 100 na celém světě, tvrdí zpráva španělské skupiny pro lidská práva.

Dva místní čínské úřady veřejné bezpečnosti údajně použily severoitalské město Milán jako evropské testovací místo pro policejní strategii ke sledování čínských obyvatel v zámoří a donucení disidentů k návratu domů.

Safeguard Defenders se sídlem v Madridu v září oznámili, že 54 takových stanic se nachází po celém světě, což vedlo k policejnímu vyšetřování v nejméně 12 zemích, včetně Kanady, Německa a Nizozemska.

v Zpráva Organizace pro občanská práva zveřejnila v pondělí a uvedla, že identifikovala 48 dalších stanic, z nichž 11 je v Itálii. Dodala, že další nově identifikované stanice jsou v Chorvatsku, Srbsku a Rumunsku.

Italské zastávky jsou v Římě, Miláně, Bolzanu, Benátkách, Florencii, Pratu – městě nedaleko Florencie, které hostí největší čínskou komunitu v Itálii – a na Sicílii.

Čína uvedla, že úřady jsou jen „servisy“ zřízené za účelem pomoci čínským občanům s byrokratickými postupy, jako je obnova pasu nebo řidičského průkazu.

Vyšetřování Safeguard Defenders bylo založeno na veřejně dostupných čínských prohlášeních a datech a bylo omezeno na stanice zřízené místními čínskými orgány veřejné bezpečnosti v zemích s velkou čínskou komunitou.

Safeguard Defenders tvrdili, že zatímco stanice nebyly řízeny přímo Pekingem, „některá prohlášení a politiky začínají ukazovat jasnější pokyny od ústřední vlády při podpoře jejich zřízení a politiky“.

Skupina pro občanská práva tvrdí, že neoficiální policejní stanice používá Čína k „obtěžování, vyhrožování, zastrašování a nátlaku na cíle, aby se vrátily do Číny za účelem pronásledování“.

Skupina tvrdí, že má důkazy o zastrašování – na rozdíl od oficiálního vydávacího kanálu – k nátlaku na lidi z Itálie zpět domů, včetně továrního dělníka obviněného ze zpronevěry peněz, který se vrátil do Číny po 13 letech v Itálii a zmizel beze stopy.

READ  Climate Report Card říká, že se země snaží, ale zoufale se potřebují zlepšit

„Monitorujeme čínská data a v dubnu jsme narazili na informace od ministerstva informací, které ukázaly, že 210 000 lidí bylo přesvědčeno, aby se vrátili během jediného roku,“ řekla Laura Harth, ředitelka kampaně Safeguard Defenders.

Někteří z těch, kteří byli nuceni vrátit se domů, se stali terčem operace Fox Hunt, kampaně zahájené čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, zjevně s cílem dopadnout zkorumpované úředníky, kteří uprchli do zahraničí.

Podle údajů národního statistického úřadu Istat z roku 2021 je Itálie, která je domovem 330 000 čínských občanů, úrodnou půdou pro potenciální vliv Pekingu kvůli nesčetným dohodám mezi těmito dvěma zeměmi. Mezi nimi je společný plán policejních hlídek, poprvé podepsaný v roce 2015, podle kterého by čínská policie dočasně hlídkovala italská města, údajně aby pomohla čínským turistům.

Podle zprávy byla první neoficiální čínská policejní stanice v Itálii zřízena jako „pilot“ v Miláně agenturou veřejné bezpečnosti ve Wenzhou v květnu 2016, kdy v Itálii debutovala jednotka turistické pomoci. Wenzhou pokračoval v založení ústředí v Pratu a Paříži. V roce 2018, krátce poté, co byla posílena dohoda o policejních hlídkách, zřídila Qingtianská veřejná bezpečnost také „zkušební“ kancelář v Miláně.

„Skutečnost, že čínské místní úřady mohly tyto terminály používat jako piloti v Itálii, je naprosto otřesná,“ řekl Harth.

Italské ministerstvo vnitra, které v té době podléhalo vládě Maria Draghiho, v prohlášení pro list Il Foglio v září uvedlo, že údajné neoficiální čínské policejní stanice „nejsou předmětem zvláštního zájmu“.

Před převzetím moci v říjnu byla Giorgia Meloniová, současná italská premiérka, neochvějně protičínská.

Zpráva uvádí, že „i přes přítomnost největšího počtu kontaktních míst pro osady na svém území patří italská vláda mezi velmi málo evropských zemí, které dosud neoznámily vyšetřování čínských policejních stanic v zahraničí nebo je prohlásily za nezákonné“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *