Islanders Barzal bude reprezentovat Kanadu na Mistrovství světa FIFA mužů 2022

Islanders Barzal bude reprezentovat Kanadu na Mistrovství světa FIFA mužů 2022

Začala předsezónní sezóna New York Islanders a hráči podnikli jednotlivé kroky k zahájení mimosezónní přípravy. Kieffer Bellows byl jmenován na soupisku 2022 IIHF USA Men’s Championship a v pátek 6. května bylo oznámeno, že Matthew Barzal se připojí k týmu Kanady.

Nadcházející turnaj bude Barzalovým druhým úkolem v Kanadě na mistrovství světa IIHF. V roce 2018 si Berzal připsal sedm asistencí v 10 zápasech, než nakonec prohrál s Českou republikou v semifinále. Barzal také reprezentoval tým Kanady na mistrovství světa FIFA U-20 v roce 2017.

Sezóna 2021-22 byla zklamáním jak pro ostrovany, tak pro Barzala osobně. V 73 zápasech vstřelil Berzal 15 branek a přidal 44 asistencí. Čtyřiadvacetiletý hráč očekával, že udělá další krok vpřed na své cestě stát se vynikajícím hráčem na úrovni NHL. Nestalo se tak úplně, ale mistrovství světa je pro Berzala dobrou příležitostí, jak dál pilovat své dovednosti na národní úrovni.

Poslední tři mimosezóny byly pro ostrovany krátké. Nyní mají ostrované poprvé po dlouhé době šanci si odpočinout a zotavit se po dlouhých kolech po sezóně v letech 2020 a 2021, která je zasáhla a pohmoždila jen kvůli jejich stylu hry. Barzal v sezóně 2021-22 bojoval s Covidem i se zraněním, takže vidět ho reprezentovat Kanadu mimo sezónu je dobrým znamením, že se cítí fyzicky zdravý, a často to zmiňoval ve svém výstupním rozhovoru.

„Mám pocit, že posledních pár let jsem vlastně neměl šanci se usadit v trénování. Takže si myslím, že každý bude toto léto tvrdě pracovat, zlepší se, posílí a myslím, že tato skupina se odrazí.“

Prostřednictvím Twitteru New York Islanders

Mistrovství světa IIHF mužů 2022 se má konat 13. května a bude se konat v Tampere a Helsinkách ve Finsku.

READ  Tvrdohlavá D dovádí na pláži pro její cover verzi "Wicked Game"

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *