Iráčtí a čeští FM diskutují o ekonomice, investicích a vzdělávání

Bagdád (IraqiNews.com) – Irácký ministr zahraničí Fuád Husajn ve čtvrtek jednal s českým ministrem zahraničí Janem Lipavským o hospodářském, investičním a vzdělávacím sektoru mezi oběma zeměmi, uvedla irácká tisková agentura. (A).

Na společné tiskové konferenci s českým ministrem zahraničí Hussain řekl, že vztahy mezi Irákem a Českou republikou prošly různými fázemi podpory iráckého lidu.

Hussain uvedl, že s Lipavským jednal o ekonomických a obchodních vztazích, podpoře českých firem podílejících se na irácké ekonomice a stipendiích v České republice.

Irácký ministr zahraničí vysvětlil, že Lipovský diskutoval o průkopnické roli Iráku v regionu a také o situaci v Sýrii a jejím návratu na místo v Arabské lize.

Hussain poukázal na to, že Irák je zemí produkující ropu a v příštích letech bude zemí produkující plyn a Česká republika podporuje irácké síly ve válce proti terorismu.

Lipovský ocenil roli Iráku ve stabilitě Blízkého východu a řekl: „Těšíme se na zahájení obchodní konference s Irákem.

Lipavský oficiálně pozval iráckého ministra zahraničí na návštěvu Prahy s tím, že Česká republika je připravena rozvíjet vztahy s Irákem.

READ  V českých prezidentských volbách zvítězil bývalý generál NATO Peter Pavel Volební zprávy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *