iOS 16 přeruší přehrávání obsahu DRM při použití adaptérů HDMI

iOS 16 přeruší přehrávání obsahu DRM při použití adaptérů HDMI

Před několika měsíci si několik uživatelů všimlo, že AirPlay na starších modelech Apple TV již nepracuje s obsahem s omezeným DRM po aktualizaci iOS 16. Zdá se však, že problém jde dál, protože se objevují zprávy, že takový obsah již nelze Také pomocí adaptérů HDMI.

Streamovací aplikace již nefungují s adaptérem HDMI v systému iOS 16

Podle vykonávaných prací Apple diskusní fóraUživatelé iPhonů a iPadů již nemohou sledovat video ze streamovacích platforem jako Netflix, Amazon Prime Video a HBO Max na televizoru pomocí adaptéru HDMI. Uživatelé tvrdí, že adaptér může stále zrcadlit obrazovku zařízení, ale při pokusu o přehrání jakéhokoli videa s omezením DRM obrazovka zčerná.

Dnes dříve A.J Informoval o tom uživatel Redditu Podpora Netflixu mu potvrdila, že na zařízení se systémem iOS 16 již není možné sledovat filmy a pořady platformy pomocí adaptéru HDMI a že se to nezmění.

Právě jsem mluvil s podporou Netflix o tom, že HDMI nefunguje po iOS 16. Zmínili se, že se rozhodli HDMI již nepodporovat. Pro ty z nás, kteří žijí na dálku, dokonce jen 12 mil od města, ale nemají přístup k internetu, je telefon tím, co sleduji.

Ale jak již bylo zmíněno, tento problém se nezdá být specifický pro Netflix. Ve skutečnosti to může souviset s příčinou AirPlay pro obsah s omezeným DRM přestane fungovat na starších modelech Apple TV. Jakmile byl iOS 16 uvolněn pro veřejnost, uživatelé si všimli, že již nemohou streamovat obsah z Netflixu a dalších streamovacích aplikací přes AirPlay do zařízení Apple TV se zastaralým softwarem.

Pokud se pokusíte přehrát film nebo televizní pořad z jedné z těchto služeb přes AirPlay na Apple TV 2 nebo Apple TV 3, zobrazí se nejasná chybová zpráva: „Při nahrávání tohoto obsahu došlo k chybě. Zkuste to znovu později.“ AirPlay, testováno na zařízení se systémem iOS 15.7, stále funguje s Apple TV 2 a Apple TV 3, a to i s obsahem s omezeným DRM.

To může být trvalé omezení

Není jasné, co přesně se změnilo, protože Apple o tom nikdy nic neřekl. Zdá se však, že iOS 16 má novou verzi DRM, která není kompatibilní se staršími zařízeními. Pro ty neznalé, správa digitálních práv nebo správa digitálních práv je technologie, která chrání digitální média před kopírováním a distribucí bez povolení.

READ  Zdá se, že Google Pixel 6 má nižší než očekávanou rychlost nabíjení 30 W

Postupem času získává DRM aktualizace, které zlepšují efektivitu technologie, ale to se týká i zařízení, která již nedostávají aktualizace softwaru (nebo v tomto případě firmware pro zastaralé adaptéry HDMI). Bohužel v tuto chvíli není pro dotčené uživatele k dispozici žádné snadné řešení. Dobrou zprávou je, že ti, kteří se svým iPadem používají externí USB-C displej, mohou stále sledovat obsah s omezením DRM – prozatím.

Týká se vás tento problém? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

FTC: K vydělávání příjmů používáme přidružené odkazy. více.


Podívejte se na 9to5Mac na YouTube pro další novinky Apple:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *