Investoři z 21 zemí získají daňové úlevy pro vlastníky

Investoři z 21 zemí získají daňové úlevy pro vlastníky

Tento krok povzbudí zahraniční portfoliové investory z 21 zemí, aby investovali do startupů s osvobozením od andělské daně.

Na seznamu 21 zemí je Austrálie, Rakousko, Belgie, Kanada, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Island, Izrael, Itálie, Japonsko, Korea, Nový Zéland, Norsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Spojené království a Spojenými státy, podle oznámení.

Analytici však zdůraznili, že Singapur, Nizozemsko a Lucembursko nebyly součástí seznamu, přestože do Indie směřovalo velké množství investic prostřednictvím těchto jurisdikcí.

Podle Gauri Puri, partnera Shardul Amarchand Mangaldas and Co, byla udělena omezená výjimka určitým kategoriím investorů, jako jsou zahraniční investiční instituce Tier 1, penzijní fondy a velké investiční fondy.

Řekla, že i takoví investoři možná budou muset přehodnotit praxi zřizování speciálních účelových nástrojů pro investice v Indii oproti přímému investování, aby mohli využívat osvobození od daně pro vlastníky.

Kategorie osob, na které se vztahuje výjimka, zahrnuje:

  • Vláda a investoři spříznění s vládou, jako jsou centrální banky, suverénní investiční fondy a mezinárodní nebo multilaterální organizace.

  • Agentury, včetně subjektů kontrolovaných vládou nebo kde přímé či nepřímé vládní vlastnictví je 75 % nebo více.

  • Banky nebo subjekty zapojené do podnikání v pojišťovnictví, kde takový subjekt podléhá předpisům platným v zemi, kde je registrován, registrován nebo má sídlo.

  • Kterýkoli z následujících subjektů z 21 zemí, které dodržují předpisy své země původu, kterými jsou:

Puneet Shah, partner Dhruva Advisors LLP, uvedl, že oznámení je vítaným krokem, ale tento krok nebyl komplexní pro některé velké soukromé kapitálové fondy investující v Indii prostřednictvím jurisdikcí, jako je Mauricius a Singapur.

„Rozsáhlé fondy jsou definovány jako fondy s více než 50 investory,“ řekl. „Proto bude zajímavé zjistit, zda se tato výhoda rozšíří i na tato montážní vozidla, která investují v Indii prostřednictvím konkrétních soukromých společností se sídlem v blíže nespecifikovaných jurisdikcích.“

READ  České zprávy ve zkratce k 20. říjnu: Páteční hlavní titulky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *