Inovativní silikonový zubní kartáček s čtyřměsíční výdrží baterie

Neobvykle vypadající zubní kartáček se špičkovou technologií už na sebe v crowdfundingu přivábil půl milionu dolarů. PomaBrush je jako kombinace sonického zubního kartáčku a Apple AirPods. Stejně jako AirPods přichází kartáček v pouzdru, které ho zároveň nabíjí, když je v něm uložen, přesně jako když pouzdro na AirPods nabíjí AirPods.

Díky svému elegantnímu designu by se cítil jako doma v Apple produktovém katalogu, ale samozřejmě, Apple nevyrábí zubní kartáčky. Pouzdro se dá nabíjet i bezdrátově nebo přes dodaný USB-C kabel.

Poté co se PomaBrush objevil na seznamu crowdfundingové stránky Kickstarter.com, stal se okamžitým hitem, když vybral skoro milion dolarů od nadšených investorů.

Ale proč lidé šílí z PomaBrushe, když si můžou koupit obyčejný kartáček v drogerii za pár korun?

Možná máme v našich DNA vepsánu chuť po vylepšování čištění zubů. Je to jedna z nejdéle trvajících technologických výzev lidstva. Lidé hledali vylepšení už od chvíle, kdy k čištění zubů poprvé začali žvýkat klacíky, někdy před 5 500 lety.

Elektrický zubní kartáček byl vynalezen kolem roku 1920, a když jsem já byl dítě, už byl k mání všude.

Jeho elektrická podkategorie, sonický kartáček, už je k dispozici desítky let. Místo oškrabování a leštění vašich zubů a dásní místo toho vibruje ve fenomenálních frekvencích – typické je 12 000-48 000 vibrací za minutu, nebo 200-800 krát za sekundu.

Ultrasonické kartáčky, jako třeba Megasonex, vibrují 192 milionkrát za minutu nebo 3,2 milion vibrací za sekundu. Třesou, drnčí a valí zubní plak pryč a masírují vaše dásně. Postavil jsem svoje zuby do řady na předprodej PomaBrush. Ve srovnání s Megasonexem vibruje PomaBrush celkem pomalu, 15 000 vibrací za minutu nebo 250 vibrací každou vteřinu. Zároveň používá neotřelou silikonovou hlavu kartáčku namísto klasických štětinek. Výsledkem je něžný, měkký zážitek z čištění.

Moje zuby vpředu jsou silné, ale ty vzadu jsou citlivé; použití elektrického kartáčku je mi na nich nepříjemné, tak jsem se musel vrátit zpět k obyčejnému kartáčku. Ale s PomaBrush jsem tento problém neměl a používal jsem ho dál. I když PomaBrush působí jemným dojmem, po čištění jsem cítil, že moje zuby a dásně dostaly správně zabrat. Dle doporučení jsem použil normální zubní pastu. Je důležité zmínit, že každý z nás bude mít s kartáčkem jiný zážitek, protože každý máme jiný stav našich zubů.

Je na zvážení, jestli je silikon efektivní varianta, ale ten měkký dotek dělá čištění zubů méně obtížným a antimikrobiální povaha silikonu zajistí, že se s nákazou bakteriemi setkáte jen s malou pravděpodobností.

PomaBrush není jediným sonickým kartáčkem se silikonovou hlavou; švédský Foreo ISSA má také silikonovou hlavu, ačkoliv jeho cena je dvakrát tak vyšší.

PomaBrush má vlastní metodu, jak vás motivovat k čištění po dobu dvou minut, ale ne déle. Některé elektrické kartáčky obsahují digitální hodiny, které vás nechají regulovat čas na čištění všech kvadrantů vašich úst: nahoře vlevo, nahoře vpravo, dole vlevo a dole vpravo. Oproti tomu PomaBrush vždy na chvíli zastaví motor po 30 sekundách, což je čas tak akorát na vyčištění jednoho kvadrantu a vystřídání na další. Motor se vypne úplně po dvou minutách. Zjednoduší vám to hlídání tempa čištění zubů.

Výrobce tvrdí, že pouzdro stačí nabít jen třikrát za rok; to nejsme v krátkém čase schopni ověřit. Tvrdí, že kartáček vydrží měsíc nabitý a díky uložení v pouzdru se jeho výdrž baterie prodlouží o další tři měsíce. PomaBrush vskutku nabízí jemné čištění, které je efektivní.

READ  Česká republika se chystá u polského soudu u soudu rozšířit těžbu uhlí

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *