Ingone Gondola, projekt procházky po stromech, který poskytuje federální půjčku ve výši 2,5 milionu dolarů

Speciální návrh na přivedení čtyřsezónního letoviska do Ingonish v NS obdržel finanční podporu od Ottawy.

Soukromí partneři, kteří pracují na přestavbě lyžařského střediska Cape Smoky Ski Hill, si v úterý zajistili půjčku ve výši 2,5 milionu dolarů, která bude použita na stavbu gondoly a sedmipodlažní strážní věže známé jako stromová promenáda.

Joseph Palaz, prezident Cape Smokey Holding Ltd.

Balaz uvedl, že regionální uzavření v Novém Skotsku znamená, že někteří klíčoví zaměstnanci jsou v současné době vázáni na hranici s New Brunswick, což znamená zpoždění a vyšší náklady.

Otevření stromového pochodu v létě bylo odloženo, protože nebyli schopni včas dopravit stavební materiál do Ingonish.

Přesto Ballaz uvedl, že kopec obsahuje asi 70 procent vybavení a dalších komponent potřebných k pohybu věží, což je popsáno jako první gondola v Kanadě v Atlantiku.

„Stavíme gondolové věže a jsme z projektu velmi nadšení,“ řekl.

Umělecké ztvárnění toho, jak by vypadala potenciální procházka po stromech v Cape Smoky Ski Hill. (Brittany Wintzel / CBC)

Baláž uvedl, že federální půjčka se může zdát nevýznamná ve srovnání s celkovým rozpočtem projektu ve výši 130 milionů USD. Řekl však, že financování bylo smysluplnou nabídkou na podporu projektu.

„Je to velmi, velmi důležité – i z psychologických důvodů,“ řekl. „Představte si, že máte skupinu investorů z daleka, daleko, daleko. Musí si trochu uvědomit, že … projekt vítá kraj, místní komunita.“

Nemovitosti zakoupené v roce 2019

Baláž patří do skupiny českých podnikatelů, kteří v roce 2019 koupili nemovitost z provincie za 370 000 $.

Stavba stromové cesty je vrcholným klenotem jejich návrhu.

„Zjistili jsme, že v Evropě existuje mnoho zařízení na procházky po stromech …, která vytvářejí tuto příležitost po celý rok pro aktivity, zaměstnání, turisty a zejména pro místní komunity,“ řekl Baláž.

Balaz uvedl, že první fáze projektu zahrnuje gondoly, procházky po stromech a některá vylepšení na svahu, která by měla stát 26 milionů dolarů.

READ  Všechno je to o Putinově náladě

Pivovar je otevřen v roce 2022.

Balaz uvedl, že partneři projektu dosud investovali 20 milionů dolarů. Doufají, že gondola bude funkční později v létě.

Probíhající práce

Patrick Austin, provozní manažer Cape Smoky, uvedl, že kopec letos v létě nabídne turistům obchod se suvenýry, bar a restauraci.

Probíhají práce na výstavbě skladu pro uložení košů kabinové lanovky a rekonfiguruje se parkoviště zařízení.

Poslanec Sydney-Victoria Jaime Baptiste uvedl, že fáze výstavby projektu přidá do této oblasti 85 pracovních míst.

Baptiste uvedl, že vládní investice zajišťují, že ostrov Cape Breton bude připraven znovu přijímat turisty, až se v Kanadě obnoví cestování po volném čase.

Když byl dotázán na úsporu peněz pro známé provozovatele cestovního ruchu v Ingonish, kteří se během pandemie potýkali, Battisti řekl, že Destination Cape Smokey vytvoří ekonomické výhody, které budou přínosem i pro ně.

„Mnoho malých podniků v Cape Breton … je velmi nadšeno tím, o čem tento projekt je a co pro jejich malé podniky znamená, že sem přichází více turistů,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *