Informační brífink agentury Associated Press v 8:42 EST

Získání potratové pilulky je po konkurenčních rozsudcích v limbu

AUSTIN, Texas (AP) – Přístup k nejpopulárnější metodě potratů ve Spojených státech se v pátek ponořil do nejistoty po protichůdných rozsudcích o legálnosti potratové drogy mifepristone, která je široce dostupná již více než 20 let. Americký okresní soudce Matthew Kaksmarek nařídil pozastavení federálního schválení mifepristonu v rozhodnutí, které zrušilo desetiletí vědeckého schválení. Ale toto rozhodnutí přišlo, když americký okresní soudce Thomas O. Rice, Obamou jmenovaný, nařídil opak a nařídil americkým úřadům, aby neprováděly žádné změny, které by omezily přístup k droze v nejméně 17 státech, kde demokraté žalovali ve snaze chránit dostupnost.

Tennessee se stává novou frontou v boji za americkou demokracii

NASHVILLE, Tennessee (AP) – Tennessee se stalo novou frontou v boji o budoucnost americké demokracie poté, co republikáni vyloučili dva černošské zákonodárce ze státního zákonodárného sboru za jejich roli v protestu vyzývajícím k přijetí opatření na kontrolu zbraní. V oddělených čtvrtečních hlasováních supervětšina republikánské strany vystěhovala Justina Jonese a Justina Pearsona, což je krok, který ponechal asi 140 000 voličů v černých oblastech Nashvillu a Memphisu bez zastoupení v Tennessee House. Kevin Webb, 53letý učitel z okresu Pearson v South Memphis, říká, že Pearsonovo vyloučení „za tak malý přestupek“ je „klasická Amerika“.

Ukrajinští uhelní horníci kopají hluboko, aby poháněli zemi ve válce

DNIPROPETROVSKÝ OBLAST, Ukrajina (AP) – Hluboko v zemi na jihovýchodě Ukrajiny těžaři nepřetržitě těží uhlí, aby podpořili válečné úsilí země a poskytli civilistům světlo a teplo. Hlavní inženýr těžařské společnosti v provincii Dněpropetrovsk říká, že uhlí je klíčem k uspokojení energetických potřeb Ukrajiny po šestiměsíční kampani Ruska na zničení elektráren a další infrastruktury. Ukrajinská vláda před válkou plánovala snížit závislost země na uhelných elektrárnách a zvýšit produkci jaderné energie. Ale jednání o odzbrojení Ruskem okupované jaderné elektrárny Záporoží se dostala do slepé uličky. Když ruské útoky uprostřed zimy zničily termální elektrárny, inženýr říká, že to bylo uhlí, které pomohlo udržet Ukrajince v teple

READ  bne IntelliNews - Česká centrální banka zvyšuje úrokové sazby na 1,5%

Míra nezaměstnanosti za Bidena klesla na 3,5 %. Do jaké míry?

WASHINGTON (AP) – Prezident Joe Biden nadále vidí dobré ekonomické zprávy a špatné hodnocení veřejnosti. Míra nezaměstnanosti klesla na 3,5 % a v březnu přibylo více než 236 000 pracovních míst. Pro prezidenta to ale nebyla žádná politická odplata. my. Dospělí přeskakují počty zaměstnání a jsou obecně nespokojeni s ekonomikou. Aby vysvětlili tento pesimismus, asistenti Bílého domu uvádějí vysokou inflaci, pozůstatky pandemie a přesvědčení republikánů, že ekonomika pokulhává, kdykoli je v Bílém domě demokrat. Výzvou pro Bidena může být předpovídání, že nezaměstnanost se letos zhorší. Obává se, že úrokové sazby budou muset vzrůst, aby porazily inflaci.

Rodné město Bidenových předků se připravuje na vřelé irské přivítání

Ballina, Irsko (AP) – V Ballině, malém irském městě, které bylo domovem některých předků prezidenta Joea Bidena, roste vzrušení. Biden by měl město navštívit příští týden v rámci čtyřdenní cesty do Irska a sousedního Severního Irska. Irish Family History Center uvádí, že Biden „patří mezi „nejirštější“ prezidenty USA, přičemž 10 z jeho 16 praprarodičů se narodilo na Emerald Isle. Všichni odešli do USA během velkého hladomoru. Plánuje navštívit dva Irská místa spojená s jeho kořeny Jednou z nich je Ballina Na západě Irska, kde se narodil jeho pradědeček Patrick Blewitt, jeho vzdálený bratranec Joe Blewitt říká, že to bude „jako další den svatého Patrika“, až přijede náčelník.

Spojené státy rozmístily ponorku s řízenými střelami uprostřed napětí s Íránem

DUBAJ, Spojené arabské emiráty (AP) – Americké námořnictvo vyslalo na Blízký východ ponorku s řízenými střelami schopnou nést až 154 střel Tomahawk. Rozmístění se zdá být demonstrací síly vůči Íránu v důsledku nedávného napětí. Námořnictvo jen zřídka uznává umístění nebo rozmístění ponorek. Mluvčí páté flotily se sídlem v Bahrajnu odmítl komentovat poslání ponorky ani to, co bylo podnětem k jejímu nasazení. V sobotu řekl, že ponorka s jaderným pohonem se základnou v Kings Bay v Georgii pomůže „zajistit regionální námořní bezpečnost a stabilitu“.

READ  Velvyslankyně Shatardova odhalila informační panely na Wingrave

Čína létá se stíhačkami poblíž Tchaj-wanu po návštěvě amerického vůdce

Peking (AFP) – Tchaj-wan oznámil, že Čína vyslala válečné lodě a desítky bojových letadel směrem k ostrovu, na který si činí nárok Peking. Sobotní cvičení je reakcí na schůzku předsedy Sněmovny reprezentantů USA s prezidentem ostrovní autonomní demokratické republiky. Čínská armáda oznámila zahájení třídenních „hlídek bojové připravenosti“ jako varování pro Tchajwance, kteří chtějí, aby de facto nezávislost ostrova byla trvalá. Předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy ve čtvrtek v Kalifornii jednal s prezidentkou Tsai Ing-wen a přidal se tak k řadě zahraničních zákonodárců, kteří se setkali s Tsai, aby vyjádřili podporu tváří v tvář čínskému zastrašování. Nic nenasvědčovalo tomu, že by cvičení zahrnovalo opakované odpalování raket do moře, což narušilo navigaci a lety.

Zdravotníci v Číně kritizovali Světovou zdravotnickou organizaci a obhajovali výzkum virů

Čínští zdravotničtí představitelé obhajovali své pátrání po zdroji viru COVID-19 a kritizovali Světovou zdravotnickou organizaci poté, co její vůdce řekl, že Peking měl sdílet genetické a další informace dříve. Ředitel Čínského centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvedl, že komentáře WHO jsou „urážlivé a neuctivé“. Řekl, že čínští vědci „aktivně sdíleli výsledky výzkumu“. První případy u lidí byly zjištěny ve Wu-chanu ve střední Číně koncem roku 2019. Generální ředitel Světové zdravotnické organizace minulý měsíc uvedl, že nově odhalený genetický materiál shromážděný ve Wu-chanu před třemi lety měl být sdílen. Vzorky ukazují, že DNA psů mývalovitých se smísila s virem, což podporuje teorii, že COVID-19 pochází ze zvířat, nikoli z úniku z laboratoře.

Rusko kvůli Ukrajině prohrává volby do tří orgánů OSN

Rusko prohrálo volby do tří orgánů Organizace spojených národů, což je známkou toho, že opozice proti jeho invazi na Ukrajinu před více než rokem zůstává silná. Hlasování tento týden v 54členné Hospodářské a sociální radě OSN následuje po schválení šesti nezávazných rezolucí proti Rusku 193členným Valným shromážděním OSN. Ve středečních volbách do Hospodářské a sociální rady Rusko drtivě porazilo Rumunsko o místo v Komisi pro postavení žen. Prohrálo s Estonskem, aby se stalo členem výkonné rady Dětského fondu OSN (UNICEF). Arménie a Česká republika byly poraženy v tajném hlasování o členství v Komisi pro prevenci kriminality a trestní soudnictví.

READ  Vláda podporuje spolupráci Jumpera a Kuby v doutníkovém průmyslu

Malá města obnovují opuštěné lyžařské areály jako neziskové organizace

LAVITA, Colorado (AP) – Horský park Parker-Fitzgerald Kushara pod pohledem na majestátní španělské vrcholy jižního Colorada je příběhem mnoha amerických lyžařských oblastí, pouze komunita je odhodlána změnit scénář. Lyžařská střediska zaznamenala boom v 70. a 80. letech 20. století a objevovala se i v oblastech, které neměly klima nebo pracovníky, kteří by je dlouhodobě udrželi. Majitelé prvních lyžařských středisek se zadlužili a po špatné sněhové sezóně brzy vyhlásili bankrot. Ale některé komunity, včetně Cuchara, nyní nacházejí mezeru a nabízejí alternativu k nekonečným linkám výtahů a vysokým cenám jízdenek. Znovu se otevírají, mnoho z nich jako neziskové organizace, které nabízejí zkušenost s mámou a popem za mnohem nižší cenu než hory provozované korporátními konglomeráty.

FOX28 Spokane©

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *