Indonésii zasáhlo zemětřesení o síle 7,6 stupně a varování před tsunami byla zrušena

Indonésii zasáhlo zemětřesení o síle 7,6 stupně a varování před tsunami byla zrušena

Jakarta (Reuters) – Zemětřesení o síle 7,6 stupně zasáhlo Indonésii v úterý u souostroví Tanimbar a poslalo zpanikařené obyvatele v oblasti, aby utekli ze svých domovů, ačkoli bylo o tři hodiny později zrušeno varování před tsunami a první zprávy naznačovaly omezené škody.

Tanimbarské ostrovy jsou skupinou asi 30 ostrovů v provincii Maluku ve východní Indonésii.

Nejméně čtyři následné otřesy byly hlášeny po silném zemětřesení, které bylo cítit i v některých částech severní Austrálie.

Představitelé indonéské agentury pro katastrofy uvedli, že bylo poškozeno nejméně 15 domů a dvě školní budovy a jeden člověk byl zraněn poté, co lidé zemětřesení po dobu 3-5 sekund silně pocítili.

Zemětřesení o síle 7,5 stupně Richterovy škály uvedlo tamní geofyzikální úřady v hloubce 130 kilometrů ve 2:47 místního času (v pondělí 1747 SEČ). Varování před tsunami bylo zrušeno v 5:43

Prezident BMKG Dwikorita Karnawati na tiskové konferenci doporučil lidem žijícím v blízkosti pobřeží, aby pokračovali v aktivitách.

Evropsko-středomořské seismologické centrum (EMSC) zaznamenalo magnitudu zemětřesení 7,6, poté, co původně hlásilo 7,7. USGS ji také stanovil na magnitudu 7,6.

BMKG uvedla, že došlo ke čtyřem následným otřesům, z nichž nejsilnější byl o síle 5,5.

Indonésie leží na vrcholu takzvaného Pacifického ohnivého kruhu, což z ní činí jednu ze seismicky nejaktivnějších oblastí na světě, která je vystavena častým zemětřesením.

Loni v listopadu zasáhlo nejlidnatější indonéskou provincii Západní Jáva zemětřesení o síle 5,6 stupně, které srovnalo se zemí domy a zabilo více než 300 lidí.

Další zprávy od Anandy Theresie a Gayatri Suroyo v Jakartě a Akanksha Khushi v Bengaluru; Střih Sandra Mahler, Ed Davies a Raju Gopalakrishnan

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *