Indo-pacifické centrum pro globální ekonomický rozvoj: český velvyslanec

JAKARTA (ANTARA) – Velvyslanec ČR v Indo-Pacifiku, velvyslanec Libor Czech, prohlásil, že Indo-Pacifik se stal nejvýznamnějším světovým centrem hospodářského a sociálního rozvoje.

Prezident České republiky má v Evropské unii tři zahraničněpolitické priority. Za prvé, rozšíření Evropské unie na západní Balkán. Za druhé, posílení podpory pro Ukrajinu. Za třetí, Indo-pacifický region. Chápeme, že Indo-Pacifik je nejdůležitějším centrem hospodářského a sociálního rozvoje na světě,“ řekl Chekka během čtvrtečního setkání v Jakartě.

Současný stav globalizace je podle něj inkluzivní.

„Dlouhé vzdálenosti se blíží, vše je propojeno. To, co se děje v Indo-Pacifiku, nás ovlivňuje,“ dodal Cheka a uvedl příklad epidemie COVID-19, která začala v Číně a poté se rozšířila po celém světě.

„Takže tato oblast se zdá být daleko od naší (země), ale ve skutečnosti je velmi blízko. Žijeme ve světě, navzájem se ovlivňujeme,“ řekl.

EU se velmi zajímá o indicko-pacifický region, protože každý region na světě se navzájem ovlivňuje, řekl.

„Zároveň dochází k různým změnám a změnám v nové geopolitické situaci a hodnotách. Musíme to zvážit a chránit naše životy a naši komunitu. Rozvíjíme spolupráci s různými zeměmi, abychom ochránili životy našich lidí,“ Chekka řekl.

Česká republika a Evropská unie jsou podle něj pro indicko-pacifický region důležitými partnery.

Související zprávy: Widodo, Biden diskutují o problémech souvisejících s indicko-pacifickou geopolitikou: Hartardo

„Potřebujeme spolupráci, abychom našli řešení, jak posílit naši společnou sílu,“ řekl.

Uvedl, že během předsednictví České republiky v Evropské unii budou probíhat diskuse a dialogy k výměně názorů na některá témata, jako je například Indo-Pacifik.

„Indicko-pacifický summit se bude konat v Praze ve dnech 13. až 14. června 2022. Toto je nový rámec, který vytváříme a který dříve neexistoval. Setkání se účastní ministři, akademici i podnikatelé. Protože chceme vidět Indo-Pacifik z různých úhlů.“

READ  Česká republika připravena investovat do těžby v Afghánistánu - Bajwok Afghan News

Dodal, že je potěšen, že se summitu zúčastní indonéský ministr zahraničí Redno Mersudi.

Setkání se zúčastní také ministři z asijských zemí, jako je Japonsko a Indie. Proto využíváme semináře a konverzace na vysoké úrovni, abychom vzájemně porozuměli perspektivám nebo nápadům. Takže toto je zvláštní případ,“ řekl Tariq al-Hashimi, generální tajemník strany.

Dodal, že ASEAN a Evropská unie budou sdílet nápady a strategie související s Indo-Pacifikem.

„ASEAN má své názory na indicko-pacifický region, takže se musíme integrovat se strategií EU pro spolupráci v indicko-pacifickém regionu,“ řekl Chekka.

Související zprávy: Český velvyslanec: EU je svobodná a inkluzivní, ne proti Číně

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.