Indie se snaží držet krok s koronaviry

Indické laboratoře se snaží držet krok s represivní mutací Covid-19, protože jejich vědci se snaží sledovat a porozumět novým mutacím koronaviru.

V pondělí Světová zdravotnická organizace klasifikovala proměnnou, která byla poprvé identifikována v Indii, Známý jako B., K. ‚Druh úzkosti ‘ Předběžné studie naznačují, že může být nakažlivější než jiné varianty. Vědci WHO nehlásili žádné důkazy o tom, že vakcíny nejsou účinné proti nové variantě.

Indie je v procesu zvyšování své schopnosti genetického sekvenování sledovat změny v genetickém složení viru skríninkem vzorků pozitivních testů. Přesto se jí zabývá indické úsilí Nejhorší ohnisko Covid-19 na světě„Je zlomek stupnice sekvenování genů, která se vyrábí ve Velké Británii

Indie přestala distribuovat vakcíny do jiných zemí, protože tato země bojuje s nejrychlejším nárůstem šíření Covid-19 na světě. Zpoždění v distribuci brání celosvětovému očkovacímu úsilí. Obrázek: Laura Cammerman

V úterý indická vláda oznámila dalších 3 876 úmrtí za posledních 24 hodin, čímž se počet obětí zvýšil na téměř 250 000, přičemž denně přibývá téměř 330 000 nových případů. Počet případů v posledních dnech vzrostl na 400 000.

Deset laboratoří v Indii pracuje na sekvenování s celkovou kapacitou zpracovat 1 000 vzorků denně. „Laboratoře odvedly úžasnou práci při řešení tohoto problému,“ řekl Shahid Jamil, virolog a předseda Vědeckého poradního výboru pro úsilí o národní sekvenování v Indii.

Toto zvýšení však laboratořím ztěžovalo sekvenování. Mnoho zaměstnanců je nemocných, Postarejte se o nemocné členy rodiny Nebo karanténa kvůli možné expozici. Uzávěry ztěžují zaměstnancům přístup do laboratoří. Vědci uvedli, že dodávek, jako jsou činidla pro postup práce, je nedostatek, zatímco získávání vzorků z indických států je logistickou výzvou.

Ravi Vasanthapuram, virolog z Národního ústavu pro duševní zdraví a neurovědy v Bangalore, který je součástí sítě pro sekvenování, uvedl, že na sekvenování je nyní schopno pracovat pouze 40% pracovníků v jeho laboratoři. Zbytek je buď infikován Covid-19, nebo byl po expozici umístěn do karantény.

“Indie je nová v pořadí. Teprve minulý měsíc kapacita dosáhla své plné úrovně.” Dr. Vasanthapuram řekl: “Existuje mnoho omezení, pokud jde o pracovní sílu a činidla, která se nyní řeší.”

Indie se řadí výrazně pod 1% denních pozitivních vzorků. Prvotním cílem bylo cílit na 5% případů, ale to se stává nereálným, jakmile se případy zvětší. Světový vůdce, Spojené království, bylo Pořadí až 10% vzorků V bodech epidemie.

Sumitra Das, ředitel Národního ústavu biomedicínské genomiky se sídlem poblíž východní Kalkaty, který provozuje sekvenční práci na národní úrovni, uvedl, že jedná o přidání dalších laboratoří k rozšíření práce. Řekl, že proměnná B.1.617 překonala ostatní, včetně proměnné, která byla poprvé identifikována ve Spojeném království.

V úterý očkovací místnost Covid-19 v indickém městě Prayagraj.


obrázek:

Prabhat Kumar Verma / Zuma Press

V posledních měsících v Indii přispěly změny viru k těkavé směsi rizikového lidského chování, když země upustila od opatrnosti, říkají odborníci na veřejné zdraví. Jak počet virů klesá, někteří lidé přestali nosit masky a distancují se od společnosti a pokračovaly velké události, jako jsou náboženské slavnosti a volební shromáždění.

“Významné události se rozsvítily jako jiskry, což vedlo k velkému požáru.” Dr. Vasanthapuram řekl: “Může to být přeplněné uvnitř bez vhodného chování Covid, shluky a všechno toto je přidáno.” mutant. Samozřejmě to zvýší přenos infekce v komunitě. “

Dr. Jamil uvedl, že stejné události superdistributorů, které přispěly k nárůstu populace, také pomohly rozvoji a šíření infekčních variant v populaci.

Varianta B.1.617 byla poprvé objevena v Maharashtra v západní Indii v říjnu. Vláda oznámila svou přítomnost koncem března, ale v té době uvedla, že není k dispozici dostatek údajů, které by prokázaly, že stojí za nárůstem počtu případů. V té době vláda uvedla, že v oběhu je přibližně 771 proměnných, včetně britské varianty B.1.1.7. Na rozdíl od první vlny se vláda zdráhala zavést opatření blokování, která omezila ekonomickou aktivitu na celostátní úrovni.

Varianta B.1.617 se nyní podle WHO nachází ve více než 30 zemích, včetně Spojených států, Velké Británie, Francie a Japonska.

B.1.617 je čtvrtý, který WHO klasifikuje jako proměnnou vzbuzující obavy. Agentura OSN také dala stejné označení proměnné B.1.1.7, proměnné B.1.35 v Jižní Africe a proměnné P.1, kterou vědci objevili v Brazílii.

Nedávný výzkum proměnné B.1.617 – který dosud nebyl přezkoumán a zveřejněn – ukázal, že pronikl, aby infikoval plně naočkovaný personál v nemocnici v Novém Dillí, ačkoli žádný z nich vážně onemocněl. Samostatný dokument, který je také k dispozici před zveřejněním, zjistil, že alternativa ukázala únik proti koktejlu léků často používaných u pacientů s Covid-19 a že měla lepší vstup do některých buněčných linií, zejména do plic a střev. Článek také našel alternativu „vyhýbání se protilátkám generovaným infekcí nebo očkováním, i když se střední účinností“.

Nezávislé epidemiologické modely předpovídají pro Indii vrchol druhé vlny v polovině tohoto měsíce. Indie se nyní pokouší zvýšit očkování, některé státy zavedly blokování a mnoho veřejnosti se vrátilo k preventivním opatřením proti epidemii. Odborníci však tvrdí, že počet obětí bude potrestán na další měsíce.

„Výbušná epidemie v Indii nás všechny překvapila,“ řekl Christopher Murray, ředitel Institutu pro metriky a hodnocení zdraví v Seattlu. „Vakcíny nezastaví hrozný počet obětí v květnu. Nepřijde dostatečně brzy.“

Úkolem indických vědců při zařizování vzorků virů je zabránit další mutaci podněcovat další mutace. Kromě toho je pro aktualizaci vakcín důležité sekvenování.

“Nevíme, jaká bude další alternativa.” Pan Das, který řídí národní sekvenační podnikání v Indii, řekl: “Hierarchie musí pokračovat.”

Napsat Saeed Shah na adrese [email protected]

Copyright © 2020 Dow Jones & Company, Inc. všechna práva jsou uložena. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Výzkum ukazuje, že opice, stejně jako lidé, se natahují, aby pozdravily a rozloučily se

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *