Indie má za sebou měsíce parného vedra a tento týden bude ještě teplejší

Nejhorší vlna veder se očekává koncem tohoto týdne až do konce tohoto týdne s teplotami pohybujícími se kolem 5-8 °C nad normálem v severní a severozápadní Indii a také v částech Pákistánu.

Nadměrnému teplu bude vystavena více než miliarda lidí – podle 10 % světové populace Scott Duncanodborník na drsné klima.

Tato oblast, včetně Nového Dillí, dokáže odolat teplotám od středních do 40 stupňů Celsia – což znamená, že jsou možné teploty nad 110 a až 120 stupňů Fahrenheita.

Bohužel tohle vedro neuspí.

Extrémní teploty v noci mohou být smrtelné

Během nočních hodin dojde k malému nebo žádnému odpočinku, protože minimální teploty v mnoha oblastech neklesnou pod 86 stupňů Fahrenheita (30 stupňů Celsia).

Dlouhá období teplých nocí mohou být smrtelná, protože omezují schopnost těla zotavit se z denního tepla.

To je velký problém pro obyvatele Indie, protože velká část z nich žije bez klimatizace, což vytváří život ohrožující situaci, zejména pro starší osoby.

Barmer, město v Indii, již v úterý zaznamenalo nejvyšší teplotu 45,1 stupně Celsia – 113 stupňů Fahrenheita.

Ve stejný den stanovila stanice v Pákistánu rekord pro nejvyšší maximální teplotu na severní polokouli na 116,6 stupňů Fahrenheita (47 stupňů Celsia). Maximiliano Herreraodborník na extrémní jevy počasí.

Parný měsíc březen překonal teplotní rekord 122 let

V období před současným prudkým vlnobitím byly teploty za březen a duben stabilně nadprůměrné.

Průměrná maximální teplota pro Indii jako celek zaznamenaná v březnu 2022 byla nejvyšší za posledních 122 let. Indické meteorologické oddělení (IMD).

Průměrná nejvyšší teplota za březen pro tento rok byla 91,58 °F (33,10 °C), čímž překonala předchozí rekord z roku 2010 91,56 °F (33,09 °C).

Dívka prodávající vodu používá deštník, aby se chránila před slunečními paprsky v Novém Dillí.

Podle Centra pro vědu a životní prostředí (CSE) vlny veder od 11. března zasáhly 15 indických států a unijních území a dodalo, že „Rajasthán a Madhjapradéš utrpěly ze všech států nejvíce, s 25 dny veder a silných veder. období.“ .

READ  Obavy rostou nad čínskými plány na Tchaj-wanu

Tlakový vzorec spojený s podmínkami La Niña, který v současnosti dominuje Tichému oceánu, trval déle, než se očekávalo. To spolu s teplými vlnami přicházejícími z Arktidy způsobilo podle Raghu Murtogoda, klimatického vědce z University of Maryland, vznik vln veder.

Murtogodi dodal, že současný dopad La Niña na jaro a léto v Indii je zcela neočekávaný.

Dívky si při chůzi zakrývají hlavy a pijí vodu v spalujícím odpoledním vedru v Bombaji.

Duben a květen, známé jako předmonzunové období, jsou obvykle nejteplejšími měsíci v roce, kdy se v regionu peče donekonečna.

Toto teplo by se v letních měsících nadále zvyšovalo, nebýt oblačnosti a deště, které poskytovalo monzunové období.

Úleva, i když vítaná, pomalu přichází.

The Monzunová sezónakterý přináší Indii silnější deště a chladnější teploty, obvykle začíná na začátku června nad jižní částí země.

Přinést úlevu místům v severní Indii, která aktuálně zažívají nejhorší vlnu veder, však trvá hodně přes měsíc.

Na druhou stranu modely ukazují, že sezónní monzunové srážky jsou pravděpodobně 99% toho, co je normálně, podle IMD.

Monzuny jsou pro region životně důležité, protože poskytují velkou část indických ročních srážek, pomáhají při zavlažování pro zemědělství a poskytují úlevu od intenzivních veder během období před monzuny.

Vlny veder v Indii se budou jen zhoršovat

Stejně jako u mnoha jiných extrémních jevů počasí budou v důsledku toho vlny veder intenzivnější Klimatická změna.

„Budoucnost vln veder vypadá hůře i s výrazným zmírněním klimatických změn a mnohem hůře bez zmírnění,“ řekl Al-Fateh Al-Taher, profesor hydrologie a klimatu na MIT.

Podle mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) patří Indie mezi země, které budou dopady klimatické krize nejvíce postiženy.

Změny monzunových srážek v Indii by mohly mít ničivé následky pro více než miliardu lidí
Poslední Stav vědecké zprávy IPCC V srpnu 2021 bylo s „velkou jistotou“ konstatováno, že v jižní Asii se zvýšily extrémní teploty a že extrémní teploty lze připsat člověku způsobené klimatickým změnám.

„V Indii se očekávají intenzivnější vlny veder po delší období a vyšší frekvence,“ uvádí zpráva.

READ  Putin poslal Navalného oponenta do vězeňské nemocnice uprostřed hladovky

Bez jakékoli změny by v Indii mohla nastat potenciální humanitární krize, protože velké části země budou pravděpodobně příliš horké na to, aby se v nich žilo.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.