Indie kritizuje nová britská pravidla cestování jako „diskriminační“, varuje před odvetou

Cestovatelé na mezinárodním letišti Indira Gandhi v Novém Dillí v Indii v úterý 24. srpna 2021.

NS. Narayan | Bloomberg | Getty Images

Indie kritizovala rozhodnutí Spojeného království vyloučit očkované indické cestovatele z nového cestovního poradenství, označila to za „diskriminační“ a varuje před vzájemnými opatřeními.

Příští měsíc britská vláda umožní plně očkovaným cestovatelům ze seznamu zemí po příjezdu karanténu vynechat – plně očkované indiány však bude i nadále nutné umístit do karantény.

Spojené království minulý týden omdlel Cestovní omezení pro plně očkované jedince ze 17 zemí a území, včetně Japonska a Singapuru, s tím, že po příjezdu do Anglie nebudou muset zůstat v karanténě 10 dní.

Od 4. října budou cestovatelé z těchto destinací muset prokázat, že absolvovali celý kurz jedné z vakcín proti Covid V současné době schváleno ve Velké BritániiNejméně dva týdny před jejich příjezdem. Schválené vakcíny jsou: Oxford / AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Moderna nebo Janssen.

Hlavní vakcínou v Indii je vakcína z Oxfordské univerzity a britského švédského farmaceutického giganta AstraZeneca – Ale je vyráběn lokálně Sérovým institutem Indie pod názvem Covishield. bylo to Schváleno pro nouzové použití Světovou zdravotnickou organizací.

Pokud se nedočkáme uspokojení, je v našich právech uložit reciproční opatření.

Krutý V Shringla

Indický ministr zahraničí

„Hlavním problémem je vakcína Kovishield, což je produkt licencovaný britskou společností a vyráběný v Indii,“ řekl v úterý na tiskové konferenci v Shringle indický ministr zahraničí Harsh. „My máme Spojené království dodalo pět milionů dávekNa žádost britské vlády chápeme, že to bylo použito v jejich národním zdravotním systému. “

„Proto neuznávání KofiSchild je diskriminační politika a ovlivňuje naše občany cestující do Velké Británie,“ dodal.

Podle nových pravidel budou indičtí cestovatelé po příjezdu do Anglie povinni karantény a musí podstoupit tři kola testování, bez ohledu na stav očkování. Mnoho indických státních příslušníků obvykle cestuje do Velké Británie za prací, studiem, volnočasovým pobytem nebo za rodinou.

Indický ministr zahraničních věcí Subrahmanyam Jaishankar, který je v New Yorku na Valném shromáždění OSN, podle Shringla problém „energicky“ nastínil s britskou ministryní zahraničí Elizabeth Truss.

„Dozvěděl jsem se, že byla poskytnuta určitá ujištění, že tento problém bude vyřešen,“ řekl.

Jaishankar na twitteru uvedl, že během setkání s Trussem v New Yorku „naléhal na brzké vyřešení otázky karantény pro společné dobro“.

Uvedl to indický opoziční zákonodárce Shashi Tharoor Kvůli karanténnímu příkazu se z debaty na Cambridgeské univerzitě stáhl.

„Je urážlivé požádat plně očkované indiány o umístění do karantény,“ řekl.

další zákonodárce, Jeram Ramesh řekl, že rozhodnutí bylo „rasistické“.

„Budeme muset zjistit, jak to půjde, ale pokud se nedočkáme uspokojení, budeme mít svá práva ukládat vzájemná opatření,“ dodal Shringla, aniž by objasnil, o jaká některá z těchto opatření jde.

Vládní údaje ukázaly, že Indie dosud poskytla více než 825 milionů dávek vakcíny v rámci jedné z největších očkovacích kampaní na světě – téměř 15% způsobilé populace v zemi dostalo dvě dávky, které je nutné považovat za plně očkované, podle online publikace Náš svět v datech.

Domácí vakcína od Bharat Biotech s názvem Covaxin, Dosud neschváleno podle Světové zdravotnické organizace. To pravděpodobně dále zkomplikuje mezinárodní cestovní plány mnoha indickým státním příslušníkům.

READ  Na východě Ukrajiny byli zraněni dva novináři agentury Reuters a zabit řidič

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.