Indie je na dobré cestě předběhnout Čínu jako nejlidnatější zemi světa: Organizaci spojených národů

Lidé fotografovali v Bengaluru, Karnataka, Indie. Podle Organizace spojených národů je Indie domovem více než 1,4 miliardy lidí.

Peter Adams | kámen | Getty Images

Indie je na dobré cestě předběhnout Čínu a stát se příští rok nejlidnatější zemí světa, uvádí zpráva Organizace spojených národů zveřejněná v pondělí.

Zpráva, kterou zveřejnilo Populační oddělení Ministerstva ekonomických a sociálních věcí OSN, uvádí, že Čína a Indie byly v roce 2022 domovem více než 1,4 miliardy lidí.

Organizace spojených národů uvedla: „Očekává se, že Indie předběhne Čínu a stane se do roku 2023 nejlidnatější zemí světa.“ Podle sčítání lidu indické vlády v roce 2011 má země více než 1,2 miliardy obyvatel.

Podle zprávy OSN „světová populace dosáhne 8,0 miliardy v polovině listopadu 2022 z odhadovaných 2,5 miliardy lidí v roce 1950“.

Při pohledu do budoucna OSN uvedla, že její nejnovější projekce ukazují, že světová populace by mohla v roce 2030 dosáhnout 8,5 miliardy a v roce 2100 10,4 miliardy.

Minulý rok Organizace spojených národů uvedla, že „průměrná plodnost“ populace planety je 2,3 porodu na ženu za celý život.

To je srovnatelné s přibližně 5 porody na ženu v roce 1950, podle pondělní zprávy. „Očekává se, že celosvětová plodnost do roku 2050 klesne na 2,1 porodu na ženu,“ dodala.

Zpráva Organizace spojených národů byla zveřejněna u příležitosti Světového dne populace. Generální tajemník OSN António Guterres v prohlášení uvedl, že tento den představuje „příležitost oslavit naši rozmanitost, uznat naši společnou lidskost a obdivovat pokroky v oblasti zdraví, které prodloužily život a výrazně snížily úmrtnost matek a dětí“.

„Zároveň je to připomínka naší sdílené odpovědnosti za péči o naši planetu a okamžik k zamyšlení nad tím, kde stále zaostáváme při plnění našich vzájemných závazků,“ řekl Guterres.

READ  Biden odmítl říci, že by podal případ vraždy Chášukdžího v Saúdské Arábii

Přečtěte si více o energii od CNBC Pro

S velkou populací a velkou ekonomikou bude potřeba Indie v nadcházejících letech stále naléhavější. V pondělí agentura Reuters s odvoláním na informace společnosti Refinitiv a obchodních zdrojů, Řekl, že v červnu dosáhl dovoz uhlí do země „rekordní úrovně“.

The Obchod Summit o změně klimatu COP26 v listopadu 2021 čelil překážkám souvisejícím s postupným zrušením dotací na uhlí a fosilní paliva a finanční podporou pro země s nízkými příjmy.

Indie a Čína, obě patří mezi největší spalující uhlí na světě, Trvejte na změně jazyka fosilních paliv na poslední chvíli v Glasgowské klimatické chartě – Od „vyřazení“ uhlí k „vyřazení“. Po počátečních námitkách se nakonec znepřátelené země vzdaly.

K této zprávě přispěl Sam Meredith z CNBC.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.