Indický klimatický aktivista Disha Ravi propuštěn na kauci

Ravi, které je něco přes dvacet, byla na tom stejně dobře Zatčen O poplatcích souvisejících s jeho rolí při vydávání sady nástrojů, která poskytla seznam způsobů, jak mohou příznivci pomoci indickým zemědělcům po dobu několika měsíců protestovat proti novým zákonům, které mění fungování zemědělského průmyslu v zemi.

Od té doby byl Rafi propuštěn na kauci.

Napsala ve svém prohlášení zveřejněném na Twitteru: „Za všechny ty roky, kdy se mě někdo ptal, kde se vidím za 5 let, bych nikdy nereagovala na slovo„ vězení “, ale tady jsem.“ „Když jsem byl zavřený ve své cele, přemýšlel jsem, kdy si myslet, že nejdůležitější složkou výživy na planetě je moje, jako by se z nich stal zločin.“

Raviho zatčení vyvolalo hněv prominentních osobností, včetně spisovatelky Miny Harrisové, neteře americké viceprezidentky Kamaly Harrisové a několika indických politiků, kteří obvinili úřady ze snahy zastrašit mladou ženu ze zastrašování.

Sada nástrojů, která nebyla podepsána a veřejně dostupná na šifrovaném webu pro sdílení, nasměrovala lidi, aby kontaktovali zástupce vlády, vyměňovali hashtagy solidarity na sociálních médiích, účastnili se shromáždění a podepisovali petice. Objevilo se to poté, co švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová 4. února tweetovala odkaz, který připisoval „lidem v Indii“.

Zdálo se však, že jeho propuštění nahněvalo indické úřady. Ve stejný den Thunbgergova tweetu policie v Dillí oznámila, že vyšetřuje tvůrce této sady nástrojů a zváží jejich obvinění z podněcování k pobuřování nebo z podněcování k nepokojům a zločinnému spiknutí, protože vyzvala stoupence, aby „vedli ekonomický, sociální, kulturní a regionální válka proti Indii. “

Policie v Dillí tvrdí, že hlavním účelem této sady nástrojů je „klamat a nespokojit se zákonně zvolenou vládou“. Úřady obvinily Raviho, jehož prarodiče byli zemědělci, že pomohl sestavit dokument, který nebyl podepsán a zveřejněn na šifrovaném webu pro sdílení.

Jak Raviho případ prochází indickým právním systémem, Zemědělci nadále protestují proti zákonůmO čem mnozí věří, že je bude stát živobytí.

Historicky indičtí farmáři prodávali své zboží na aukci ve Státním výboru pro zemědělský trh, kde bylo zaručeno, že prodejci obdrží minimální cenu, s níž vláda alespoň souhlasila. Existovala omezení, kdo může nakupovat, a ceny základních komodit byly omezeny.

READ  Zelenskij žádá Bidena, aby zvýšil ekonomický tlak na Moskvu a rozšířil sankce

Nové zákony tento systém zrušily a místo toho umožnily zemědělcům prodávat své zboží komukoli za každou cenu.

Premiér Narendra Modi, který dlouhodobě podporuje reformy volného trhu, tvrdil, že nová legislativa umožní zemědělcům prodávat přímo kupujícím nebo do jiných zemí bez prostředníka.

Mnoho zemědělců však tvrdí, že změny umožní velkým společnostem snížit ceny. I když mohou zemědělci prodávat plodiny za vyšší ceny, pokud tam bude poptávka, mnoho lidí se obává, že se mohou snažit dosáhnout minimální ceny v letech, kdy je nabídka příliš velká.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *