Indická zdravotní rada pro vzácný virus, který postihuje děti

Rajčatová chřipka – tak pojmenovaná kvůli bolestivým červeným puchýřům, které produkuje – byla dosud zjištěna u více než 100 dětí ve třech státech od prvního případu, kdy byl nahlášen 6. května.

Hindustan Times | Hindustan Times | Getty Images

Objevení se nové vzácné virové infekce postihující malé děti přimělo zdravotnické úřady v Indii vydat zdravotní doporučení poté, co objevily více než 100 případů v zemi.

Rajčatová chřipka – tak pojmenovaná kvůli bolestivým červeným puchýřům, které produkuje – byla dosud v Kerale zjištěna u 82 dětí mladších pěti let, přičemž první případ byl zjištěn 6. května.

Dalších 26 případů bylo od té doby hlášeno v sousedním Tamil Nadu a Uríši na východě, kde byly nakaženy děti ve věku od devíti let.

Indické ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že virus není život ohrožující, ale tento týden vydalo pokyny pro testování a prevenci pro všechny státy a vyzvalo rodiče, aby byli zvlášť ostražití při kontrole příznaků u svých dětí. Informoval o tom list The Times of India.

Co je rajčatová chřipka?

Koho můžete chytit a jak?

Děti jsou vystaveny zvýšenému riziku expozice rajčatové chřipce, protože virové infekce jsou v této věkové skupině běžné a je pravděpodobnější, že se přenesou blízkým kontaktem.

Jsou také vystaveni zvláště vysokému riziku používáním plen, dotýkáním se nečistých povrchů a také vkládáním předmětů přímo do úst.

Starší lidé však mohou být ohroženi, pokud ohnisko není pod kontrolou a přenos je omezený.

„Vzhledem k podobnosti mezi nemocemi rukou, nohou a úst, pokud nejsou epidemie rajčatové chřipky u dětí kontrolovány a zabráněno jim, může mít přenos infekce vážné následky prostřednictvím jejího šíření i mezi dospělými,“ píše se v článku Lancet.

Rajčatová chřipka je nemoc sama o sobě, což znamená, že má tendenci spontánně odeznít bez léčby.

Zdravotníci však vyzvali lidi, aby přijali preventivní opatření k zabránění šíření ohniska, včetně izolace podezřelých případů po dobu pěti až sedmi dnů poté, co se objeví příznaky.

Článek Lancet uvedl, že „nejlepším preventivním řešením je udržovat správnou hygienu a sterilizovat potřeby okolí a prostředí, stejně jako zabránit infikovanému dítěti sdílet hračky, oblečení, jídlo nebo jiné předměty s jinými neinfikovanými dětmi“. .

READ  Tato první vodní mapa Marsu může NASA pomoci vybrat, kde přistát

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.