Inaugurační start Ariane 6 je naplánován na 9. července

Inaugurační start Ariane 6 je naplánován na 9. července
Zmocnit se a podpořit

06.05.2024
5549 Pohledy
57 Líbí se

První start Ariane 6 je naplánován na 9. července 2024 z evropského kosmodromu ve Francouzské Guyaně, oznámil dnes generální ředitel ESA Joseph Aschbacher na berlínském aerosalonu.

Cílové datum startu Ariane 6 oznámené na ILA 2024

K Josephu Aschbacherovi se na pódiu připojili partneři týmu Ariane 6, generální ředitel ArianeGroup Martin Sion, generální ředitel CNES Philippe Baptiste a generální ředitel Arianespace Stéphane Israël, aby oznámili milník.

U této příležitosti byl přítomen i Walter Pelzer, generální ředitel Německé kosmické agentury v Německém leteckém a kosmickém středisku.

Ariane 6 je nová evropská těžká nosná raketa, která nahradí svého velmi úspěšného předchůdce Ariane 5. Modulární a flexibilní Ariane 6 je vybavena reoperabilním horním stupněm, který umožňuje vypustit více misí na různých drahách během jediného letu.

„Ariane 6 představuje novou éru autonomního a všestranného evropského vesmírného cestování,“ řekl Joseph Aschbacher, generální ředitel Evropské vesmírné agentury. vypuštěna, obnoví nezávislý přístup Evropy do vesmíru.“ S potěšením oznamuji, že první pokus o vypuštění proběhne 9. července. Chtěl bych poděkovat týmům na zemi za jejich tvrdou práci, týmovou práci a obětavost. závěrečná fáze inaugurační startovací kampaně „Aryan 6 je evropská raketa pro dnešní potřeby a je schopna se přizpůsobit našim budoucím ambicím.“

Vizuální klíč Ariane 6

Na vývoji Ariane 6 ESA spolupracuje jako inženýr odpalovacího systému s hlavním dodavatelem ArianeGroup na vývoji nosné rakety a s CNES na vývoji pozemního segmentu. ESA je operátorem odpovědným za inaugurační let, zatímco pro následující lety je Arianespace poskytovatelem startovacích služeb, který prodává a provozuje startovací rampu Ariane 6 pro institucionální a komerční zákazníky pro vypouštění různých misí na oběžnou dráhu.

„Oznámení plánovaného prvního letu Ariane 6 nás staví do poslední fáze spouštěcí kampaně a my jsme plně zapojeni do dokončení posledních kroků Tento let bude vyvrcholením let vývoje a testování týmů a partnerů ArianeGroup v celé Evropě. Ariane 6 je výkonná, všestranná a škálovatelná startovací platforma, která zajistí nezávislý přístup Evropy do vesmíru, vydláždí cestu komerčním operacím a výraznému nárůstu během příštích dvou let.

READ  V bloku bylo hlášeno 1 410 nových případů COVID-19, dalších 42 úmrtí.

„Oznámení data inauguračního letu Ariane 6 z Guyanského vesmírného střediska je opět rozhodujícím krokem k evropské suverenitě z hlediska přístupu do vesmíru. Dosažení tohoto data bylo umožněno díky obrovskému úsilí všech subjektů v regionu bych chtěl vzdát hold kolektivnímu dosažení překonávání překážek v průběhu měsíců.

Graf Ariane 6: na první pohled

„S 30 misemi v naší knize objednávek si Ariane 6 již získala důvěru institucionálních a komerčních zákazníků. Připravujeme se na uskutečnění druhého spuštění Ariane 6 do konce roku, po kterém bude následovat stálý nárůst na přibližně deset startů na každý. rok, jakmile dosáhneme cestovní rychlosti,“ dodal Stefan Israel, prezident „Pro Arianespace a naše partnery to představuje velkou výzvu,“ řekl výkonný ředitel Arianespace.

Na evropském kosmodromu ve Francouzské Guyaně je na nosiči Ariane 6 integrováno mnoho různých užitečných zatížení. Posledním významným milníkem před startem je zkouška mokrých šatů. Jakmile bude tato činnost dokončena, Task Force Ariane 6 poskytne společné aktualizace o inauguračním letu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *