Imran Khan: Pákistánský premiér má pozitivní testy na Covid-19

Khan se „izoluje doma“, ministr zdravotnictví země, Faisal Sultan, Sobota.

68letý bývalý mezinárodní hráč kriketu dostal ve čtvrtek první dávku čínské vakcíny proti koronavirům Sinopharm. Vakcína Sinopharm je jediná vakcína Covid-19 dostupná v Pákistánu.

Pákistánské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že po imunizaci může imunita vůči viru trvat několik týdnů, a vyzvalo veřejnost, aby nebyla odradena od injekce na základě Chánovy diagnózy.

„Premiér Imran Khan nebyl úplně očkován, když se nakazil virem. Dostal pouze první dávku a teprve před dvěma dny a je příliš brzy na to, aby byla jakákoli vakcína účinná. Protilátky se vyvinou 2-3 týdny po druhé dávce 2 – dávkujte vakcíny Covid. #VaccinesWork, “píší v sobotu pákistánské ministerstvo zdravotnictví.

Podle univerzity Johna Hopkinse ve Spojených státech zaznamenala jihoasijská země s 220 miliony obyvatel během pandemie 13 799 úmrtí a 623 335 případů.

V posledních týdnech došlo v Pákistánu k nárůstu případů, i když epidemie zůstala převážně pod kontrolou. Omezení blokování byla v některých částech země posílena v reakci na prudký nárůst infekcí.

Uvolnění pákistánské vakcíny, které začalo 10. března u starších osob, se u některých částí populace setkalo s váháním a záběry Chána, který výstřel obdržel, byly vysílány ve zjevné snaze rozptýlit obavy.

Po očkování ve čtvrtek Khan Apeloval na publikum Abychom zůstali v bezpečí a pokračovali v preventivních opatřeních, protože země čelí třetí vlně koronavirů.

Mluvčí Khan Shahbaz Gil rychle odmítl pozitivní výsledek premiéra ze záběru Sinopharm.

„Nepřipojujte to prosím k vakcíně Corona,“ řekla Jill. „Imunita se vyvíjí několik týdnů po podání vakcíny. Ujistěte se, že jsou očkováni starší lidé a vaši blízcí. Dejte si pozor.“ Cvrlikání.

Gill řekla, že Khan měl mírný kašel a horečku, a vyzval k rychlému uzdravení.

Khan se pravidelně scházel a nedávno se zúčastnil bezpečnostní konference v hlavním městě Islámábádu, kde bez masky promluvil k davu.

READ  Wordle 392 Jul 16 Hints - Bojujete s Wordle dnes? TŘI NÁVODY, KTERÉ POMOHOU ODPOVĚDĚT | Hry | zábava

Khanův speciální poradce Pákistáncům v zahraničí Syed Zulfi Buhari uvedl, že předseda vlády byl pravděpodobně zraněn dříve, než byl ve čtvrtek očkován.

„Vakcíny jsou bezpečné a měly by se brát,“ napsal v sobotu Buhari na Twitteru. „#PMIK dostal první vakcínu jen den předtím a předtím už byla vystavena. Prosím, očkujte sebe a své blízké a bojujte proti falešným zprávám.“

Uvedena Sofia Al Saifi z CNN z Islámábádu. Elisa Mackintosh psala a psala z Londýna. Hamdi Al-Khashali, zpravodaj CNN v Atlantě, přispěl k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *