Iga Swiatek v historické vítězné sérii odstartoval Wimbledon

Iga Swiatek dostal tu čest v úterý zahájit hru na centrálním kurtu. Tento slot je obvykle rezervován pro vítěze Wimbledonu z předchozího roku. Když však Ash Barty odešel do důchodu, byl Polák vybrán, aby nahradil Australana. Swiatek je momentálně nejdominantnější sportovní hvězdou na světě a tyč nemilosrdně odložila soupeře stranou. V současné době vede sérii 35 výher a s Venus Williamsovou je to nejdelší vítězná série ze všech ženských hráčů tohoto století. Mohl by tento běh pokračovat v SW19?

linka zatím

Série Igy Swiateka začala v Dauhá, kde se Polák musel hodně snažit, aby vyhrál úvodní kolo na tři sety nad Viktorijou Golubic. Swiatek by však pokračoval v zisku titulu, aniž by vzdal další skupinu. Další, Indian Wells je zajímavější, jak Swiatek vyhrál titul.

Swiateková prohrála první set v každém ze svých prvních tří zápasů na turnaji proti Anhelině Kalininové, Claře Tausonové a Angelique Kerberové. V každém z těchto zápasů Polák ztratil těsný úvodní set, než pokračoval v dominování zápasu. Druhá polovina turnaje byla úplným opakem. Swiatek na cestě za titulem nevypustil další skupinu. V Miami hrála tyčka úžasně tenis. Swiatek na cestě za titulem nepropadla ani jedna skupina a žádný z jejích soupeřů z toho nedokázal setřást více než sedm zápasů.

Bahno bude naznačovat větší dominanci Swiateka. Poláci porazili Stuttgart a Řím ztrátou jediného setu. Výhra na Roland Garros se zdála nevyhnutelná. V Paříži Swiateková vyfoukla soupeře. Pouze Qinwen Zheng dokázal získat sadu pole position ve čtvrtém kole. Čínská hráčka a Danka Kovinic vyhráli osm zápasů proti Swiatekovi, což je nejvíce hráčů na turnaji. V semifinále proti Darii Kasatkinové prohrál Swiatek pouze tři zápasy.

Ve finále proti Coco Gauff prohrála Polka jen čtyři zápasy. Na tomto úspěchu vyniká nejen úroveň tenisu, ale také mimořádná mentální síla Swiateka. Její bezohlednost a efektivita je něco, co mohou vyprodukovat jen velikáni této hry. Swiatek na cestě do Wimbledonu nehrál žádnou zahřívací akci. To znamená, že Swiatek je nový a připravený k použití.

READ  Češi byli uvězněni ve svých regionech s vysokou mírou infekce

tvrdá loterie

Pokud má Swiatek ve Wimbledonu pokračovat ve své sérii, Češi budou muset překonat řadu silných soupeřů. Pól je v horní polovině ženské loterie, do které patří Serena Williamsová a Karolína Plíšková. Druhý týden bude obzvláště těžký, pokud se Swiatek ponoří tak hluboko. Jessica Pegula, Bianca Andreescuová a Garbine Muguruzaová jsou potenciálními soupeřkami ve čtvrtfinále. Mezi možné soupeřky v semifinále patří Paula Paduša a Petra Kvitová.

Myslím, že Swiatek může porazit kteréhokoli z těchto soupeřů. Otázkou však je, kolik energie bude muset pól vydat, jak fyzicky, tak psychicky. Řada hráčů jako Plíšková má zbraně, kterými Swiateka otravovat. Co je však nepochybné, je důvěra a víra Swiateka. Bez ohledu na to, za koho hrajete, svět č. 1 má auru série a to znamená, že někteří protivníci se mohou ptát sami sebe.

Ať se během příštích dvou týdnů stane cokoliv, série Iga Swiateka se zapíše do historie tenisu. Světová jednička dokázala, že zvládne tlak a zvládá reflektor. I když se vám nepodaří vyrovnat (nebo se sblížit) s Martinou Navrátilovou Rekordní série 74 zápasůNic nemůže vzít Igovi Swiatekovi úžasný úspěch.

Hlavní obrázek přes Getty.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.