IBRC čeká na konec konfliktu na Ukrajině, aby se zbavila ruských aktiv

Ruská invaze na Ukrajinu ovlivnila pokračující likvidaci majetku IBRC, protože likvidátoři čekají na vyřešení sporu, než budou moci posoudit hodnotu zbývajících aktiv v obou zemích.

Podle deváté aktualizované zprávy IBRC – směsice předchozí neúspěšné Anglo Irish Bank a Irish Nationwide – je likvidace zbývajících 3,5 miliard eur úvěrové knihy na dobré cestě do konce roku 2024.

To však předpokládá, že v ukrajinském konfliktu dojde ke stabilizaci, která umožní prodej majetku v Rusku a na Ukrajině.

60 % zbývajícího portfolia úvěrů a aktiv se nachází v Rusku a České republice a další 4 % na Ukrajině.

„V současné době se soukromí likvidátoři domnívají, že je velmi obtížné posoudit současnou hodnotu aktiv a v těchto zemích nebude možné zahájit prodej,“ uvádí zpráva.

Proces likvidace, který začal v roce 2013, by měl po dokončení stát 327 milionů EUR.

Ministr financí Pascal Donohoe řekl, že je přesvědčen, že likvidace bude dokončena způsobem, který „zvýší konečný návrat státu“.

„Ukončení probíhajících právních případů, Covid-19 a naposledy ruská invaze na Ukrajinu, ovlivnily strategie realizace aktiv soukromých likvidátorů,“ řekl.

„Tato zpráva ukazuje pokles počtu právních případů řešených společnými soukromými likvidátory, což je dobrým ukazatelem dosaženého pokroku.

READ  Ruský ministr zahraničí varuje před novou „studenou válkou“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.