Huygensovy dalekohledy nebyly moc dobré a teď si myslíme, že víme proč

[Christiaan Huygens] Na poměry sedmnáctého století to byl velmi slušný matematik a vědec. Dalekohledy, které sestrojil, však byly na tu dobu považovány za relativně chudé. Nyní, Jak bylo zmíněno Vědecké zprávyMožná víme proč. Slavný Huygens možná celou dobu potřeboval korekční brýle.

Velká část Huygensových astrologických prací se týká Saturnu.

Huygens je známý mimo jiné svým přínosem pro astronomii. Objevil Titan, největší měsíc Saturnu, a také studoval prstence planety. Dosáhl toho navzdory tomu, že teleskopy byly v té době popisovány jako hlučné nebo mnohem rozmazanější, než by měly být.

Huygens postavil dvoučočkové dalekohledy a bude udržovat tabulku čoček, které je třeba kombinovat pro různé úrovně zvětšení. Jeho výpočty však příliš nesedí s dnešním chápáním optiky. Jak se ukázalo, Huygens mohl být krátkozraký, což vysvětluje, proč jsou jeho dalekohledy tak rozmazané. Pokud jde o jeho vidění, bylo pravděpodobně již ostré, vzhledem k povaze jeho očí. Ty podporují současné zprávy, že Huygensův otec byl krátkozraký a že tento stav se mohl vyskytovat v rodině. Podle výpočtů astronoma Alexandra Petroua může mít Huygens vidění 20/70, protože dokáže přečíst pouze na 20 stop to, co někdo s „normálním“ viděním dokáže přečíst ze vzdálenosti 70 stop.

Je to teorie, která odpovídá na poměrně zajímavou hádanku z doby před stovkami let. V dnešní době se naše problémy s dalekohledy komplikují. Kdyby jen jednoduché brýle mohly vyřešit problémy NASA!


READ  Nejstarší DNA odhalující život v Grónsku před dvěma miliony let

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *