Hurikán Beryl se na své cestě Karibikem stal hurikánem 4. kategorie

Bouře Beryl v neděli explodovala na hurikán kategorie 4 s maximálním trvalým větrem o rychlosti 130 mph – nejrychlejší bouře této intenzity, jaká kdy byla v Atlantiku zaznamenána – a přiměla karibské ostrovy, aby se připravily na prudké bouře, které zasáhly pondělí ráno.

Národní centrum pro hurikány uvedlo, že hurikán Beryl by mohl představovat „životu nebezpečné“ pro Malé Antily, ostrovní řetězec nacházející se ve východní části Karibského moře. Do pozdní neděle velké části regionu uzavřely veřejný život, uzavřely obchody a nařídily obyvatelům a turistům, aby zůstali doma.

Varování před hurikánem bylo vydáno pro Barbados, Svatou Lucii, Svatý Vincent a Grenadiny a Grenadu a Tobago, zatímco varování před tropickými bouřemi se rozšířilo až na sever do Dominikánské republiky a na Haiti.

„Všechny přípravy musí být dokončeny rychle dnes,“ podle Hurricane Center. Bylo zveřejněno Neděle.

Beryl se podle informací v neděli večer tlačila směrem k Návětrným ostrovům – včetně Grenady, Dominiky, Martiniku, Svaté Lucie a Svatého Vincenta. Centrum pro hurikány. Očekává se, že v pondělí brzy zasáhne ostrovní řetězec životu nebezpečné větry a bouře.

Výzkumníci už měsíce varovali, že sezóna hurikánů v Atlantiku v roce 2024 by mohla být rekordní, a nyní je tomu tak: Neexistuje žádný precedens pro bouři, která by tak rychle zesílila, ani nedosáhla této síly v této části oceánu v červnu. . Záznamy pocházejí z roku 1851.

Grenada V neděli večer byl vyhlášen nouzový stav Jako preventivní opatření před bouří na cestě vyzval premiér Deacon Mitchell 125 000 obyvatel ostrova, aby zůstali doma. Předseda vlády Saint Lucian Philippe J. Pierre Řekl Národní uzamčení v zemi s přibližně 170 000 lidmi začne v neděli ve 20:30. Informovala o tom meteorologická služba Svatého Vincenta a Grenadin Vydáno Varování před bleskovými povodněmi pro jeho 100 000 obyvatel.

READ  Hrdinské nájezdy na osvobození rukojmích v Gaze nebo masakr?

V Bridgetownu, hlavním městě Barbadosu, strávila Doriel Jill Skinnerová neděli vyprávěním ostatním o sousedském přístřešku dostupném pro ty, kteří ho potřebují, řekla Washington Post. Neočekávalo se, že bouře zasáhne ostrov několik hodin, ale brzy odpoledne si sbalila tašku potravin, které nepodléhají zkáze, vodu a převlékání, a měla plné ruce práce s přípravou sousedů.

„Nálada v komunitě je klidná a sebevědomá,“ řekla. „Bereme bouři vážně a jsme na ni připraveni.“

V neděli v poledne se Michael Teller zadíval na modrou oblohu a čistou, klidnou vodu z nádvoří prázdninového pronájmu na Barbadosu. „Nemůžete říct, že se blíží tornádo,“ řekl obyvatel Michiganu. „Je tady opravdu krásný den.“

Tiller se plánuje ukrýt, jakmile zavane vítr. Správci nemovitostí v domě, který tento týden sdílí se svou rodinou, zabednili okna a skleněné dveře dříve v neděli. Rodina se připravuje na silný vítr a výpadky proudu, ale Taylor řekl, že se příliš neznepokojuje. Rodina se plánuje vrátit do Spojených států ve středu.

Noman Khan z Toronta strávil většinu neděle prozkoumáváním Barbadosu se svou ženou a dvěma dětmi. Stejně jako Taylor řekl Khan, že nic nenasvědčuje tomu, že by se chystala velká bouře.

„Celý den bylo slunečno, mírný vánek, perfektní den na Barbadosu,“ řekl Khan.

V pozdním odpoledni se ale začal zvedat vítr a jeho resort na jižním cípu ostrova informoval hosty, že místní restaurace přestane nabízet služby večeře. Klienti byli požádáni, aby zbytek večera strávili ve svých pokojích.

„Neviděl jsem žádnou paniku,“ řekl Khan. „Dýdžej stále hraje. Bar je stále otevřený.“

Berylina moc rychle zesílila. Tropická bouře se za 36 hodin stala hurikánem 3. kategorie; Jeho rychlost se během tohoto časového období zvýšila o 75 mil za hodinu. Podle výzkumníka DTN Weather Sama Lilla se tato úroveň rychlé intenzifikace nikdy v červnu nevyskytla a pouze dvakrát v červenci. Beryl dosáhla kategorie 4 závažnosti v neděli ráno.

READ  Vůdce Hongkongu deklaruje zákony o „falešných zprávách“, jak se to týká svobody médií

Existuje silný vztah mezi rychlou intenzifikací hurikánů – zesílením hurikánů – a lidskou změnou klimatu. Teplota vody v oceánu je 3 nebo 4 stupně nad průměrem, což připomíná spíše srpen než červen.

Doposud zažil Atlantik v červnu pouze dva velké hurikány kategorie 3 nebo vyšší – Audrey v roce 1957 a Alma v roce 1966. Hlavní rozvojová zóna v Atlantiku, mezi severní Jižní Amerikou a Afrikou, je považována za nehostinnou. hurikány Grand. Během měsíce června – dosud.

Očekává se, že Birrell bude kritizovat Návětrné ostrovy s větrem o rychlosti 130 mph nebo více. Centrum hurikánů předpovídá vlny o výšce 6 až 9 stop a také srážky 3 až 6 palců.

Očekává se, že hurikán Beryl zůstane silný, protože se podle Hurricane Center pohybuje přes jihovýchodní a střední Karibské moře pozdě od pondělí do středy.

Uprostřed této trajektorie se obyvatelé Grenady připravovali na nejhorší a doufali, že se vyhnou opakování hurikánu Ivan v roce 2004, který Nejméně 37 lidí bylo zabito To vedlo k poškození 90 procent domů na ostrově.

Kitaka Tshakumba Maoto si pamatuje, že během té bouře on a jeho rodina sledovali, jak odfoukla střecha jejich domu, než běželi k sousedovu domu.

„Bylo to šokující, ale spojilo nás to,“ řekl třicetiletý Mauto. Jeho rodina netušila, o co se v době Evana chystali, ale teď byl lépe připraven. Řekl, že doufal, že tak učiní i úřady.

Raissa Joseph v neděli řekla, že se připravila, jak nejlépe mohla, ujistila se, že všechna její elektronická zařízení jsou nabitá, a nechala stranou nezbytnosti. Více se stará o bezpečnost ostatních na lodi. Řekla, že ostrov je 28 mil dlouhý a co za sebou bouře zanechá.

„Jsem hluboce znepokojen ekonomickými důsledky hurikánu, poškozením infrastruktury a nedostatkem potravin, které by mohl způsobit,“ řekl Joseph „Víme, co hurikány udělaly našim sousedům, a sami jsme byli svědky hurikánu Thomas a dalších bouří .“ Hurikán Tomas zabil nejméně osm lidí na Návětrných ostrovech před zabitím dalších 35 lidí na Haiti v průběhu asi týdne v roce 2010. Na Svaté Lucii způsobil škodu odhadovanou na 336 milionů dolarů.

READ  „Bylo to moře plamenů“: Při požáru bytu na Tchaj -wanu zahynulo nejméně 46 lidí

Ještě pořád, V neděli odpoledne Joseph řekl, že to byl „velmi krásný den“, slunečný a horký.

„Doslova klid před bouří,“ řekla.

Giselle Lee přispěla k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *