Hudební historie | Proč někteří hudebníci nevlastní jejich písně? | Hudba

Pro hudebníky může být mrkev, kterou nahrávací společnosti nosí na palici, jednorázovým bonusem za podpis kromě toho, že jim zaplatí vysoké náklady na studiový čas.

Hladoví umělci, kteří nemají nic jiného než chytlavé písně, výkonnostní schopnosti a letmý dobrý vzhled, přijímají podmínky pro zahájení vlastního podnikání.

Hudebníci podepisují tečkovanou čáru, přičemž si uvědomují, že jde jen o krátkodobý komfort, kdy se mohou zbavit dluhů, skládat hudbu ve studiu a hrát koncerty na turné.

Až později zjistili, že jejich autogramy umožnily nahrávací společnosti prodávat kapelu, prodávat jejich alba a sklízet lví podíl na finančních odměnách.

Žhavá nová hudební skupina generuje hodnotu v prodeji živých vstupenek na koncerty, zboží, práv na živé nebo studiové nahrávky, publikovaných hudebnin, příjmů z používání jejich původních nahrávek a používání jejich písní jinými umělci.

Představte si, že jste mladý, dokonalý hudebník, který chce jen slyšet jeho píseň.

Složitější to může být, pokud je tento umělec nezletilý.

Podpořte místní tisk

Vaše členství umožňuje naše hlášení.

{{features_button_text}}

Například Taylor Swift ve věku 16 let podepsala smlouvu s Big Machine Records a pokračovala ve vydávání šesti studiových alb původních písní.

READ  Vítězná „ustřižená“ socha vzdává hold jejímu rodnému městu Minnesota

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *